В Дніпрі люди з ВІЛ та туберкульозом можуть залишитись без допомоги

0
80

В Дніпрі люди з ВІЛ та туберкульозом можуть залишитись без допомогиВ Дніпрі благодійний фонд оштрафували на 8 млн грн. Люди з ВІЛ та туберкульозом можуть залишитись без допомоги.

Про ситуацію, що склалася навколо благодійної організації нам розповіла Олена Доненко, адвокатка:

23-27 серпня було проведене інспекційне відвідування інспектором Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, за результатами якого була винесена Постанова про накладення штрафу у розмірі 8,153 млн. грн., який потрібно сплатити до 27 жовтня. Єдине порушення, яке було виявлено нібито допущення працівників організації до роботи без оформлення трудових відносин. Але всі працівники організації оформлені у встановленому законом порядку, а ті 73 цивільно-правові договори, які інспектор Держпраці, абсолютно за межами своїх повноважень, визнав трудовими і стали єдиним доказом ніби то допущеного порушення трудового законодавства.

Тут необхідно пояснити, що отримувати послуги від особи і сплачувати їй винагороду можна у 2 способи. Перший це звичайне оформлення в штат з соцпакетом, відпусткою та фіксованою платнею. Другий варіант цивільно-правовий договір, за яким людина наймається в підрядники для виконання певної роботи і за актом приймання-передачі отримує кошти. Податки сплачуються в обох випадках. Другий варіант — непоганий вихід для людей, що вже мають основне місце роботи, пенсіонерів і т.д., а для роботодавця безумовним плюсом є поетапність виконання і оплати робіт і відсутність привязки до мінімальної заробітної плати.

Вважаємо зазначену постанову неправомірною та необґрунтованою, тому звернулися до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом про її скасування. Результати перевірки є вочевидь протиправними та такими, що не відповідають, навіть здоровому глузду. При цьому інспектор Держпраці абсолютно проігнорував основоположну засаду укладення договорів свободу волевиявлення, коли лише сторони, що його укладають самі визначають його основні положення. В нашому випадку ані організація, ані громадяни, що надавали послуги не мали на меті укладати трудові договори. А більшість таких громадян є офіційно оформленими в інших містах за основним місцем роботи, або є пенсіонерами — коментує ситуацію Олена Доненко.

Все це ми будемо доводити в суді, адже вважаємо, що наші докази є повними та беззаперечними і сподіваємося, що рішення суду у справі відмінить неправомірні результати інспекційного відвідування. Однак судовий збір, що становить більше ніж 120 000 грн. є непосильним тягарем для організації і ми докладаємо максимально можливих зусиль аби зібрати його та сплатити до встановленого суддею строку до 27 жовтня. Наразі вже пройшло два судових засідання, на яких аргументи позивача про призупинення накладання штрафу були відкинуті суддею як несуттєві.

У разі, якщо судовий збір сплачено не буде і організація потрапить в список боржників, почнуться арешти рахунків та майна, що повність заблокує її діяльність, а головне реалізацію надважливих соціальних проектів. При чому поновити їх в подальшому буде дуже складно, враховуючи специфіку грантового фінансування. Так, вже з початку листопада є великий ризик, що підопічні організації не отримають допомоги.

За словами голови правління Благодійної організації Благодійне Товариство Мережа м. Дніпро Олександра Колісника, організація надає соціальну підтримку біля 2300 хворим на ВІЛ/СНІД, в тому числі, 560 дітям, 70% з яких — сироти.

Представники організації працюють на базі СНІД-центрів та кабінетів Довіра у 14 містах та районах Дніпропетровської області, зокрема, здійснюючи тестування на ВІЛ за допомогою швидкими тестами.

Благодійна організація Благодійне Товариство Мережа м. Дніпро займається самими асоціальними і незахищеними верствами населення нашого міста — говорить Олександр Колісник — Це діти ВІЛ-позитивних батьків, ув’язнені, проблемна молодь і, безпосередньо, ВІЛ-позитивні люди та хворі на туберкульоз, паліативні пацієнти, жінки і діти, що постраждали від домашнього насильства. Це ті громадяни, яких вважає за краще не помічати держава і суспільство.

У межах БО БТ Мережа м. Дніпро за підтримки Фонду Олени Пінчук функціонує мобільна клініка для ВІЛ-позитивних дітей. Співробітники клініки працюють у найвіддаленіших районах області, де діти не можуть отримати спеціальний догляд та лікування.

Організація спрямовує значні зусилля у напрямку надання послуг контрольованого супроводу хворих на туберкульоз. Цей проект охоплює 16 районів та міст Дніпропетровської області. Зараз послуги організації отримують більше 1 тисячі хворих на туберкульоз, які знаходяться на амбулаторному лікуванні в лікувальних закладах області. За ту суму коштів, на яку організацію було оштрафовано Головним управлінням Держпраці, можна було надати послуги ще 1 тисячі осіб ми охопили б лікуванням, майже усіх хворих на території області — підкреслив заступник голови правління БО БТ Мережа м. Дніпро, координатор проекту з надання послуг хворим на туберкульоз Дмитро Грицюк. А Маргарита Задорожна, клієнтка БФ, що вирішила підтримати організацію, зауважила, що вижити їй вдалося тільки за допомоги працівників фонду.

Ми звернулися до управління Держпраці за коментарем, однак вони забажали спілкування в форматі запит-відповідь. Окремо ми розповімо про те, що саме стало причиною перевірки, чи достеменно відомо про бажання людей, що уклали цивільно-правові договори, потрапити в штат організації і якими нормами законодавства керувались інспектори в процесі.

Довідка.

За даними Центру громадського здоровя Міністерства охорони здоровя України, Дніпропетровська область займає перше місце за рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекції та СНІД та друге місце за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції серед усіх регіонів країни. На разі, на обліку у медичних закладах області перебувають біля 27,5 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб. Показник поширення ВІЛ-інфекції на Дніпропетровщині складає 857 осіб на 100 тисяч мешканців, що перевищує середній показник по Україні майже у 2,5 рази (339 на 100 тисяч). Область займає перше місце за кількістю нових зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції.

Дніпропетровщина, також, протягом останніх років, має найвищі в Україні показники за захворюваністю на туберкульоз: на разі в області зареєстровано 2,5 тисяч хворих.


Dnepr.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Напишите свой комментарий
Напишите здесь свое имя