У Дніпрі комунальники розчистили майже половину річки Гнилокіш

0
36

У Дніпрі комунальники продовжують очищувати Гнилокіш. Нині з шести кілометрів пройшли 2 900 метрів. Річку очищують від мулу та чагарників. Це дозволило поглибити її у деяких місцях до трьох метрів. Наразі очищення проводять по вулиці Гусиній. Усі роботи планують завершити до кінця року. Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.

Місцями комунальники працюють вручну, адже під’їхати технікою неможливо через забудову. «Очищення річки дає результати: дніпряни, які мешкають безпосередньо біля Гнилокішу, повідомили, що у них з підвалів відійшла вода, яка стояла там десятиліттями. Частково проблему з підтопленнями очищення річки вирішить», – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.

Чиновник додав, що чимало скарг до міської влади надходить через сморід від річки Гнилокіш: «Місцеві мешканці самі роблять зливові каналізації з випуском у воду. Відповідь на запитання «Чому у нас тут погано пахне?» – ви самі брудните у себе під носом. З цими людьми розбиратимуться компетентні органи. А цю вигрібну яму ми засиплемо».

Людям, які вивели вигрібні ями до річки Гнилокіш, доведеться сплатити штраф від 340 грн до 1360 грн. Якщо ж таке підключення виявлять у юридичної особи або фізичної особи-підприємця, штраф становитиме до 1700 грн. Крім того, дані про порушника надішлють до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу. Остання визначать розмір збитків довкіллю, який порушнику доведеться також сплатити, розповів заступник директора департаменту, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.

«Гнилокіш відіграє функцію дренажного зливового каналу для відведення дощових вод. Санітарний стан цієї річки викликає велике занепокоєння: побутові відходи на берегах та у водоймі. Зокрема, у 2020-му ми виявили 8 стихійних звалищ, з яких вивезли 600 тонн сміття. Але основна причина – каналізаційні води приватних домоволодінь. Ми закликаємо мешканців ліквідувати такі підключення самостійно», – додав Ярослав Крисько.

Ссылка на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Напишите свой комментарий
Напишите здесь свое имя