Віолончель є струнним музичним інструментом із сімейства скрипкових, тому вирізняється багатим виразним звуком, що робить інструмент універсальним для сольних виступів і гри в ансамблях чи симфонічних оркестрах. Віолончель виникла в Італії в середньовіччі й за час свого існування дещо змінилася, набула більш сучасної форми й привабливого дизайну.
Історія створення віолончелі
Поміж усіх струнних інструментів віолончель вважається одним з найстаріших. Створення віолончелі пов’язане напряму із розвитком музичного мистецтва й інструментальної музики. Якщо вас захоплює чутливе й емоційне звучання цього інструменту, й ви бажаєте купити віолончель відвідайте спеціалізований магазин, де можна вибрати стильні сучасні моделі з витонченим звуком.
Шлях віолончелі від зародження до сучасної форми має кілька етапів:
- Виникнення перших форм віолончелі в 16 столітті. Багато в чому форма її нагадувала віолу да гамба. Тодішня віолончель мала короткий гриф і покриття з кишок.
- Змінення форми й набуття унікальності завдяки вдосконаленню розмірів і дизайну, аби досягти збільшення гучності й виразності звуку. Гриф стає стрілоподібним.
- Визнання в якості сольного інструменту для виконання робіт Вівальді, що писав окремі концерти для віолончелі.
- Визначення важливої ролі в симфонічному оркестрі для надання композиції басового тону й гармонійного ритму звучання.
Сьогодні віолончель утримує позиції одного з найбільш популярних інструментів поміж музикантів, що грають в різних жанрах. Аби обрати найбільш відповідну за вашими вподобаннями модель віолончелі переходьте в інтернет-магазин музичних інструментів Паті на Хаті, де можна порівняти віолончелі від різних виробників, послухати їх звучання й обрати кращий варіант.
Особливості форми й звучання
Корпус сучасної віолончелі виготовляється з деревини. Зазвичай це може бути клен або ясен, хоча можливе використання і більш цінних порід. Для виготовлення грифа використовується палісандр. Форма корпуса віолончелі дещо схожа на скрипку, що має безпосередній вплив на формування особливого звуку в момент гри.
У віолончелі чотири струни, які налаштовуються на ноти до, соль, ре, ля, що відповідає басовому ключу.
Звук віолончелі дуже глибокий і виразний, а завдяки багатогранності може набувати більшої емоційності й чуттєвості під час виконання різних музичних композицій. Така гнучкість дозволяє виконувати музику в різних стилях і жанрах, включно з класикою, бароко, романтичним стилем і сучасним.
Унікальний звук віолончелі формується завдяки особливим струнам, що певним чином резонують у корпусі задля створення багатобарвного звукового спектра. Цей інструмент з багатою історією відіграє важливу роль у світі класичної й сучасної музики, адже гармонійно поєднується з різними музичними жанрами. Віолончель досі вражає слухачів неперевершеним звучанням, що сповнене витонченої емоційності.