У Дніпропетровській області станом на сьогодні зареєстровано близько 88 тисяч онкопацієнтів, кількість яких збільшується щороку.
Про це Відкритому розповіли лікарка-онколог Дніпровського обласного клінічного онкодиспансеру Юлія Черезова та заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту Нацслужби здоров’я України Наталія Шуліка.
“Кількість пацієнтів з онкозахворюваннями з початку повномасштабного вторгнення значно зросла. Якщо у 2022 році у нашому закладі ми пролікували близько 8 тисяч осіб, то торік – понад 11 000. Переважають пацієнти віком 50+, найчастіше це чоловіки, у них здебільшого виявляють рак легень. У жінок – рак молочних залоз. На другому місці за частотою захворювань – рак шкіри, на третьому – легень, кишківника, передміхурової залози. І ці показники змінюються щороку в гірший бік. Тому раджу регулярно робити профілактичні огляди, звертатися до сімейного лікаря, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, уникати стресів. Людям старше 40 років необхідно регулярно перевірятися раз на рік, навіть за відсутності скарг. Зокрема проходити гастроскопію, бронхоскопію, колоноскопію. Для жінок – мамографію та гістероскопію. Сімейний лікар – перший, хто вчасно допоможе виявити онкозахворювання. Лікар первинки може виписати направлення на необхідні аналізи та інструментальні дослідження”, – наголошує Юлія Черезова.
У жінок найбільш уразливі до захворювання молочні залози, у чоловіків – легені.
“Загалом торік 129 682 українці отримали безоплатне лікування онкології. У Дніпропетровській області здійснено 151 262 направлення на консультацію до онколога. Цьогоріч на лікування онкозахворювань передбачено понад 6,3 млрд грн та майже 682 млн на раннє виявлення. Безоплатними за направленням є шість досліджень для раннього виявлення онкології. Це мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія. За ранню онкодіагностику закладам Дніпропетровської області оплачено 67 млн 301 тис грн. Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання – воно також безоплатне і покривається пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. У цю допомогу включено анестезію, всі витратні матеріали та обстеження”, – розповідає Наталія Шуліка.
Зробити аналізи або обстеження можна в спеціалізованих онкозакладах або у багатопрофільних клінічних лікарнях. Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт-центру Нацслужби здоров’я України – 16-77.
Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel