Найдовше місто у Європі

0
275

Велике індустріальне місто Кривий Ріг було засновано наприкінці 19 століття козаками як військове поселення. Через 100 років, коли на його території були знайдені родовища залізної руди, почався швидкий розвиток міста. Сьогодні у ньому мешкає понад 600 тисяч жителів. Свою незвичайну назву, по однієї з легенд, місто отримало на честь кошового отамана Запорізької Січі на ім´я Ріг, якого називали «кривим» через відсутність одного ока. Саме він вважається засновником чудового сучасного міста.

Відомий за його межами металургійний центр України є найдовшим містом у Європі. Кривий Ріг розтягнувся більш ніж на 120 км. Найбільш популярними екскурсіями у індустріальному місті вважаються відвідування кар’єрів і шахт, які є абсолютно безпечними для звичайної людини.

Через місто проходять дві невеличкі річки – Інгулець і Саксагань, зустріч яких можна подивитися у парку «Правди». Влітку тут працює човнова станція, а у самому парку знаходиться багато різних цікавих розваг. Великий ботанічний сад – ще одне романтичне місто з великою кількістю різних квітів, з власним підвісним мостом і казковими стежками. Нещодавно Кривий Ріг став власником великого квіткового годинника, який вважається кращим об’єктом для фотосесій.

Прикрашають місто культові споруди різних конфесій. Православний храм Різдва Пресвятої Богородиці кінця 19 століття є найстарішим у місті. Але візитівкою сучасного Кривого Рогу вважається Спасо-Преображенський собор, побудований наприкінці 20 століття у стилі українського бароко. Величний римсько-католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії також збудований зовсім недавно. Його проектом займалися польські архітектори. Також у місті є синагога та музей культури єврейського народу.

При наявності часу треба обов’язково у вечірню годину відвідати криворізький «Бродвей». Так називають 44-й квартал, де круглий рік на деревах горять гірлянди, є музичний фонтан з підсвічуванням та затишний сквер.

Залізна дорога, яка почала будуватися наприкінці 19 століття, стала поштовхом для розвитку міста. Важливий залізничний вузол сучасної України з головною пасажирською станцією Кривий Ріг-Головний цілодобово приймає поїзди далекого спрямування з різних міст країни та ближнього зарубіжжя – http://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/kryvyi-rih/. Деяка частина гостей віддає перевагу повітряному транспорту. Міський міжнародний аеропорт обслуговує внутрішні та міжнародні рейси. Через місто проходить декілька автошляхів, які зв’язують його з будь-якими точками України. У розкладі значиться біля 40 поїздів далекого спрямування. Серед них «Кривий Ріг-Київ», який доставляє пасажирів у столицю. Добратися до станції можна громадським транспортом, у тому числі швидкісним трамваєм.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here