Токарні верстати використовуються при механічній обробці заготовок із різних матеріалів у процесі обертання. Це обладнання необхідне створення конічних, циліндричних і сферичних поверхонь. За допомогою токарних верстатів нарізається різьблення та проводиться свердління. Знайти обладнання можна на https://abplanalp.ua/ru/tokarnye-stanki-chpu/.
На сучасних підприємствах перевага надається токарним верстатам з ЧПУ, де керування процесом здійснюється високоточним комп’ютером. Такий підхід дозволяє практично повністю автоматизувати обробку заготовок, звівши до мінімуму ймовірність появи браку під впливом людського фактора.
Незважаючи на очевидні переваги верстатів з ЧПУ багато токарів, фрезерувальників, технологів та інших майстрів зі стажем досі побоюються такого виду обладнання. Дехто вважає, що витрати на ці верстати вищі, а значить і окуплятимуться вони дуже довго. Проте ситуація майже повністю протилежна таким уявленням. Верстати з ЧПУ вигідніші, оскільки дозволяють прискорити обробку деталей, автоматизувати виробництво, підвищити точність обробки, брати складніші замовлення роботи і т.д.
Їхня рентабельність залежить від матеріалу оброблюваної деталі та кількості виробів, які мають бути випущені в партії.
Види токарних верстатів з ЧПУ: основна інформація
Універсальні верстати не мають такого широкого набору функцій, як пристрої з ЧПУ, які виконують якусь конкретну операцію. Навіть дешевий токарний верстат з автоматикою краще справлятиметься зі своїм завданням, ніж універсальний агрегат.
Види токарних верстатів:
Карусельні верстати застосовують для невисоких деталей великого діаметра. Вони розточують циліндричні деталі, вирізують канавки, забирають торці. Деталь встановлюють на вертикальну вісь – планшайбу. Якщо діаметр деталі великий, використовується 2 стійки, на які встановлюється ріжучий інструмент.
Напівавтоматичні або автоматичні верстати є копіювальними верстатами. Вони передбачають роботу зі складними формами, де потрібна 100% точність. Кількість різців може відрізнятися, автоматика дозволяє налагодити випуск серійного виробництва деталей невеликого розміру.
Гвинторізні верстати набули найбільшого поширення. Найчастіше на них роблять партії невеликих замовлень. Установка ЧПУ на такий верстат дозволить збільшити кількість деталей, що випускаються.
Основи вибору токарного верстата
При виборі для покупки на виробництво токарного верстата, наприклад, від постачальника Abplanalp, насамперед потрібно знати, якого розміру будуть оброблятися деталі на даному верстаті, а саме – максимальна довжина оброблюваної деталі, довжина поверхні деталі, що обробляється за один установ та максимальний діаметр оброблюваної деталі .
Серце верстата – двигун. Щітковий двигун дозволить працювати без перерви близько 10-15 хвилин, має невеликий розмір і, відповідно, знаходиться всередині верстата. Асинхронний двигун має більший ресурс, але на відміну від щіткового двигуна дає менше обертів і знаходиться зовні верстата.
Для правильного вибору токарного верстата потрібно знати, яка на виробництві підведена напруга. Не секрет, що максимальна потужність трифазних верстатів буде вищою, оскільки вона безпосередньо залежить від напруги.
Потужність насамперед впливає ресурс двигуна, і навіть від неї залежить максимальні довжина і ширина оброблюваної заготовки.
Переваги та недоліки токарних верстатів з ЧПУ порівняно із звичайними
Причини, за якими вони вибираються – маса:
- Виключено помилки оператора.
- Забезпечують більшу точність обробки.
- Дозволяють випускати складніші деталі.
- Легко перейти з обробки однієї деталі на іншу.
- Верстати з ЧПУ стають дешевшими і дешевшими.
- Час обробки скорочується.