Як почати займатися йогою?

0
8

Йога (Дніпро) – це набір унікальних вправ і тілесних технік, що дозволяють тілу стати міцнішим, а організму – здоровішим.

З чого почати займатися йогою?

Кожен приходить до йоги по-різному. Одні випадково заходять на групове заняття у фітнес-клубі, захоплюються та залишаються. Другі багато років займаються самостійно в домашніх умовах, орієнтуючись на інформацію в Інтернеті. Треті можуть місяцями дивитися ролики та читати інформацію в інтернеті, щоб визначитися з відповідним комплексом йоги. Йога дуже широке поняття і вибрати відповідний для себе тип буває непросто, але рано чи пізно до цього приходять усі, хто серйозно ставиться до занять. Щонайменше тому, що правильно обраний вид практики приносить максимальний ефект від йоги.

Підбирати заняття йогою для початківців буде простіше, якщо визначити основну мету – профілактика захворювань, духовна практика, вправи для розслаблення, бажання навести тіло у форму. Всі напрямки йоги благотворно впливають на здоров’я, дозволяють повністю розслабитися та працюють на різні групи м’язів, але заняття аштанг-йогою значно відрізняються від вправ інь-йоги. І рівнем навантаження, і ритмом, і швидкістю. Є універсальний варіант йоги для новачків – базовий, який стає для багатьох відправною точкою.

Підготовка до занять йогою для новачків

Є думка, що для того, щоб займатися йогою, потрібно бути гнучким. Насправді в йозі є безліч варіацій занять на рівень підготовки. Головне – не поспішати і ставитися з чуйністю до свого тіла та здоров’я.

Тим, хто все життя був далеким від йоги або хоча б ранкової зарядки, рекомендується до початку занять йогою два тижні практикувати суглобову гімнастику або лікувальну фізкультуру, щоб підготувати тіло. Після цього можна переходити до виконання нескладних асан.

Перед кожним виконанням асан необхідно робити розминку із суглобової гімнастики або лікувальної фізкультури. Без розминки підвищується ризик зашкодити здоров’ю.

Не рекомендується виконувати складні асани без належної підготовки. Починати слід із простого, у міру звикання тіла можна поступово ускладнювати техніку. Тут, як і в будь-якому тренуванні, працює правило: краще зробити менше та легше, але без шкоди здоров’ю.

Користь йоги

Заняття йогою корисні для здоров’я у будь-якому віці. При правильному підході та грамотному наставнику відчути зміни в тілі та думках можна вже за кілька тижнів регулярних занять. Практика йоги:

  • добре розвиває гнучкість тіла та еластичність м’язів;
  • виступає профілактикою хвороб опорно-рухового апарату та запобігає ламкості кісток;
  • знижує ризики розвитку хвороб серцево-судинної, лімфатичної, імунної систем організму та органів шлунково-кишкового тракту;
  • підвищує стресостійкість, допомагає впоратися з депресіями та почуватися впевненіше;
  • сприяє формуванню правильної постави;
  • допомагає знизити вагу та зробити тіло рельєфним.

Крім того, заняття йогою неоцінні під час вагітності та відновлення після пологів. Регулярні вправи дозволяють швидко повернути тілу колишні форми, позбавитися болю в хребті, що виникають при носінні малюка на руках, знизити тривожність і ризик виникнення післяпологової депресії. Регулярні уроки йоги:

  • допомагають безболісно переживати критичні дні та ПМС, адаптуватися при клімаксі;
  • зберігають молодість та красу;
  • дозволяють відключитися від домашньої рутини;
  • сприятливо впливають на ендокринну систему;
  • підвищують якість інтимного життя.

Різні напрямки йоги дозволяють кожному вибрати оптимальні для себе практики, що дозволяють не тільки по-новому познайомитися зі своїм тілом, а й внутрішнім світом. Правильне дихання та вміння розслаблятися незамінні в шаленому ритмі мегаполісів, а підтягнуте здорове тіло виділяє успішних людей, які дбають про своє здоров’я.

Ми раді запросити Вас на заняття з йоги у JAIPUR – WELLSPACE – фітнес клуб у центрі Дніпра. Чекаємо саме на Вас!

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here