Матеріали для 3д принтера.Різновиди матеріалів для тривимірного друку

0
4

Щоб створювати точні та міцні копії віртуальних об’єктів для протезування, в стоматологічній практиці використовують матеріал для 3д принтера. Він має володіти певними характеристиками, щоб створені коронки, мости, імплантати

 

Матеріали для 3д принтера

Різновиди матеріалів для тривимірного друку

Щоб створювати точні та міцні копії віртуальних об’єктів для протезування, в стоматологічній практиці використовують матеріал для 3д принтера. Він має володіти певними характеристиками, щоб створені коронки, мости, імплантати та інші конструкції прослужили тривалий строк та були комфортними для людини.

В сучасній стоматології активно використовують сучасні матеріали для 3D друку, які пройшли перевірку в найбільш технологічних сферах. До них можна віднести наступні категорії:

  1. фотополімери, зміна агрегатного стану яких досягається завдяки ультрафіолетовому впливу;
  2. пластик ABS – еластичний та безпечний матеріал, який витримує температурне навантаження до ста градусів та найчастіше використовується для тривимірного друку;
  3. металевий порошок – може піддаватись плавленню лазером, матеріал складається з частин титану, міді, срібла, алюмінію та інших металів);
  4. пластик PLA – один з різновидів пластику, який вирізняється високою температурою плавлення;
  5. нейлон, що чудово витримує високі температури.

Пластик відмінно зарекомендував себе як матеріал, який не тільки добре піддається плавленню, але й сприяє формуванню зносостійких моделей. Після застигання можна отримати зубні протези, які будуть витримувати жувальне навантаження, споживання холодної та гарячої їжі, при цьому їхня форма та колір залишаться незмінними.

Переваги використання надійних матеріалів для тривимірного друку

Ви можете придбати найбільш сучасний принтер для 3D друку, однак без забезпечення якісними матеріалами усі зусилля будуть марними. Ефективні компоненти надають наступні переваги:

  • універсальне використання для створення як одиничних коронок зубів, так і цілісних мостових конструкцій;
  • початок плавлення після нагрівання матеріалу до високої температури;
  • гнучкість, що дає можливість формувати з матеріалів різноманітні протези, імплантати;
  • надання готовим конструкціям форми, ідентичної до природного кольору зубної емалі;
  • надійне встановлення протезів на свої позиціях.

Матеріали для 3д друку є гарантією створенням протезів, які прослужать пацієнту багато років без зміни початкових характеристик. Для стоматолога чи зубного техніка вони вигідні тим, що з ними легко працювати при виготовленні різноманітних конструкцій. Такі витратні матеріали мають бути у постійній наявності для забезпечення безперебійної роботи.

Надійними постачальниками перевірених матеріалів для тривимірного друку є міжнародні бренди Arma Dental, Creality, Detax, Graphy, Phrozen, Ameralabs, Asiga та багато інших. Зазвичай продукція випускається у зручних флаконах ємністю 500 мл або один літр, вона витрачається економно невеликими порціями.

Джерело: сайт meddent.com.ua.

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here