Туторіал для українських водіїв: Що треба знати водіям в Німеччині

0
45

Німеччина – друга після Польщі країна за кількістю прийнятих біженців з України. Які правила діють в цій країні для водіїв авто з українськими номерами?

Давайте розглянемо основні нюанси поїздок на авто для українських водіїв у Німеччині.

Про посвідчення водія

Українське посвідчення водія дійсне на території Німеччини. Однак якщо ви перебуваєте на території країни понад шість місяців, посвідчення необхідно буде підтвердити, склавши іспит з теорії та практики водіння.

Окрім цього, автомобіль необхідно зареєструвати в країні протягом шести місяців після в’їзду на територію.

Страхування

Пересуватися на автомобілі без страхування у Німеччині заборонено: за відсутність поліса у країні передбачено штраф або навіть ув’язнення до шести місяців. Багато водіїв турбувалися про те, що страхування доволі дороге, в той час як сім’ї втратили джерело прибутку в Україні через війну.

Тому у 2023 році декілька німецьких компаній компаній запропонували для українців спеціальні тарифи, які називаються Grenzversicherung (поліс прикордонного страхування). Такий поліс діє на території всіх країн ЄС.

Тим не менш, дана послуга все одно доволі вартісна: такий поліс прикордонного страхування обійдеться від 10 до 30 євро на місяць. Якщо ви хочете придбати поліс дешевше, то його доведеться купувати на довгий термін – наприклад, найдешевше поліс коштуватиме на рік, 120 євро. Якщо ви не плануєте залишатись у Німеччині так довго, доведеться, можливо, купувати відносно дорожчий поліс на коротший термін. Наприклад, за 90 євро на три місяці. 

Детальніше про правила страхування, а також про те, що треба знати водіям в Німеччині, ви можете прочитати на Deutsche Welle.

Щоб зекономити, ви можете оформити в Німеччину зелену картку онлайн, навіть уже перебуваючи за кордоном. Страхування в українських страхових компаніях коштує дешевше, однак також надає всі можливості для безпечного пересування на авто за кордоном.

Штрафи за порушення правил дорожнього руху

Система штрафів у Німеччині доволі сувора: штрафи високі, а контроль за виконанням правил дорожнього руху надзвичайно пильний. До того ж, розмір штрафів постійно підвищують. 

Найсуворіше покарання для водіїв у Німеччині за перевищення швидкості: водієві, який перевищив швидкість загрожує штраф від 50 до 400 євро. 

Якщо ви припаркувались у забороненій зоні, доведеться заплатити штраф у розмірі 50 євро, за паркування на місцях для людей з обмеженими можливостями або для електромобілів – штраф 55 євро. Якщо ж ваш автомобіль перешкоджатиме руху служб екстреної допомоги, створюватиме зайвий шум чи використовуватиме тротуари або велодоріжки, то штраф становитиме 100 євро. За експлуатацію аварійної смуги руху загрожує штраф 200-300 євро та заборона водіння на 30 днів.

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here