Які вітаміни приймати, щоб покращити імунітет

0
521

Імунна система — це сукупність органів і тканин, які відповідають за захист організму від інфекцій і вірусів. Однак, життя тісно пов’язане зі стресами, перевтомою, поганим харчуванням та іншими проблемами, які ведуть до порушення імунітету.

Внаслідок цього застуди та інші захворювання проявляються навіть в літній період. Тому нам потрібні вітаміни в таблетках.

вітаміни

Причини ослаблення імунітету

Органи імунної системи поділяють на центральні і периферичні. Якраз тут і відбувається зародження і дозрівання клітин імунної системи. До центральних органів слід віднести мозок і тимус (вилочкову залозу). Кістковий мозок є місцем розвитку лімфоцитів. Це клітини імунної системи, які виробляють антитіла. А тимус — залоза, яка є частиною лімфатичної системи.

Причини, які впливають на зниження рівня імунітету можуть бути самими різними:

  • часті стресові ситуації;
  • спадкова схильність;
  • похилий вік;
  • період вагітності;
  • надмірні навантаження на організм;
  • аутоімунні захворювання;
  • хронічні, а також інфекційні захворювання.

Однією з найчастіших причин погіршення працездатності імунної системи є недостатня кількість корисних вітамінів і мінералів, які людина отримує з їжею. В даному випадку вирішити проблему допоможуть вітамінні комплекси для підвищення імунітету. Рівень здоров’я людини на 80% залежить від правильного раціону харчування. Справа в складі продуктів і кількості вітамінів та мінералів. Проблема полягає в тому, що організм не здатний повноцінно засвоювати всі елементи і сполуки, які знаходяться в їжі.

Тому додаткове введення в раціон вітамінів і мінералів допоможе людському організму краще функціонувати, а також дозволить підвищити рівень природного імунітету. Крім цього вітаміни відмінно впливають і на інші системи, посилюючи регенерацію організму або зменшуючи наслідки від надмірних навантажень, стресу і т. д.

Корисні вітаміни

На першому місці завжди повинен стояти вітамін С (аскорбінова кислота). Однією з основних функцій вітаміну С є підтримка імунної системи, а також зниження втоми. Вітамін С дозволяє підтримувати вироблення колагену, бере активну участь у створенні кісткової тканини, хрящів, зубів, ясен, шкіри, відповідає за ріст і відновлення м’язів.

Не менш важливими є і вітаміни групи B, що беруть участь у розвитку, а також підтримці роботи імунної системи. Вони здатні забезпечити правильне функціонування нервової системи, знижують рівень втоми, сприяють підвищенню працездатності. Вітамін К також дуже важливий. Відіграє роль в процесі згортання крові, допомагає регулювати рівень кальцію в організмі, покращує стан і щільність кісток, знижує ризик переломів.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here