8 театрів Дніпра: відчини двері у світ лаштунків разом з MyDnepr.info

0
81

Театри — аристократична розвага, яка завжди була популярною серед інтелігенції. Не втратила така форма дозвілля популярності і сьогодні, в 21 столітті. До вашої уваги огляд театрів Дніпра, де можна подивитися цікаві вистави та приємно провести вечір вихідного дня.

Академічний театр Драми та Комедії

Театр було засновано ще 1927 року на базі театральної трупи Малого Театру Москви. Керівництво театру імені М. Горького було призначено Володимиру Єрмолку-Бороздіну. Театр популярний у місцевих жителів, т.к. на його підмостках ставилися актуальні для міста уявлення. Концепцією театру було: розмова актора з публікою доступною і зрозумілою для неї мовою.

У 20-30-х роках. у театрі ставилися п’єси М. Горького, іменем якого було названо театр. На сцені театру грали визначні актори, працювали відомі режисери. Імена деяких театральних діячів були занесені до «Енциклопедії сучасної України».

У 2016 році Театр отримав назву Академічний театр Драми та Комедії.

Академічний театр опери та балету

Театр опери та балету було засновано у 1930-х роках. Перша назва театру була «Дніпропетровський робочий оперний театр». У воєнні роки театр постраждав, і потім не працював довгі роки. Відновлення діяльності театру привелося аж на 1970-ті роки. Однією з перших постановок у реанімованому театрі на той час став балет Чайковського «Лебедине Озеро».

Сьогодні у театрі ставляться знамениті класичні опери та балетні постановки. Тут можна почути опери Пуччіні, І. Дзерджинського, побачити балети Прокоф’єва, подивитися відомого «Лускунчика». Дніпряни щиро пишаються власним оперним театром не менше, ніж львів’яни – своїм.

Цікаво, що біля будівлі театру знаходиться одна з візитівок Дніпра, фонтан «Русалка».

Молодіжний театр “Камерна сцена”

Молодіжний театр «Камерна сцена» з’явився у Дніпрі, як та інші театри, у довоєнні роки. Він був заснований у 1927 році. Тоді він називався Українським педагогічним театром юного глядача імені О. С. Пушкіна.

Сьогодні театр досить популярний. Діти та молодь приходять подивитися на цікаві постановки. Серед яких: “Кіт у чоботях”, “Соловей”, “Принц кролик” та інші. Загалом у репертуарі близько 20 вистав, частина з яких також підійде і для дорослого глядача.

Цікаво, що при театрі працює також і Театр ляльок.

Молодіжний театр-студія “Віримо”

Сучасний театр «Віримо» з’явився у 1990-ті роки. Театр вийшов із драматичного гуртка, який працював у Палаці Піонерів. На початку 2000-х театр став професійним, і сьогодні радує глядача своїми постановками. Він не такий відомий, як академічні, але не менш популярний. Чимось він в цьому плані нагадує Дикий театр у Києві.

Подивитися у театрі-студії «Віримо» можна близько 20 цікавих спектаклів. серед яких і відомі класичні твори: «Чайка», «Дуже проста історія» та сучасні постановки. Одна з найцікавіших: «Повний треш». Тут є також дитячі постанови-казки. Наприклад, «Фарфоровий кролик», «Пригоди сніговичків».

Театр одного актора «Крик»

Театру «Крик» з упевненістю можна назвати однією з найвизначніших пам’яток Дніпра. Це театр – перформанс артиста Михайла Мельника, де він виступає у ролі актора, режисера, драматурга, гримера тощо. Цікаво, що театр користується популярністю. Сюди вже близько 20 років приходить задоволений глядач.

Театр «Крик» отримував різні нагороди, а нещодавно отримав звання «Народного».

Продовження розповіді про театри Дніпра можна знайти на сайті MyDnepr.info. “Моє Дніпро” розповість вам не тільки про них, а і взагалі про все-все-все у Дніпрі, тому точно не залишитесь незадоволеними.

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here