18-28 лютого, Виставка Творів художників «Ігренської школи»

0
38

18-28 лютого, Виставка Творів художників Ігренської школи

18-28 лютого, Виставка Творів художників «Ігренської школи»

Твори мистецтва завжди є відбитком епохи. І якого би жанру не був твір, ми завжди безпомилково можемо визначити час його створення. Адже час та суспільство формують світогляд митця.

На виставці представлені твори художників, які формувалися у 1970-і роки, хто самостійно, хто після закінчення навчального закладу. Це був період після сталінського режиму, після короткочасної відлиги, вже відійшов у минуле суворий стиль 1960-х років, це початок застою. І мистецтво це відчуло.

На території теперішнього Дніпропетровська є місцевість, яка називається Ігрень (Огрінь). Тут у впадіння ріки Самари в Дніпро були поселення первісних людей. На цьому місці були стоянки запорожців. Це легендарний край, в якому розвивалося своєрідне народне мистецтво. Тут склалася так звана ігренська школа, яка зібрала художників, що в 1970-х роках почали творчу діяльність.

Художники у своїх творах відображають безмежні степові простори, затишні плавні, величні річкові береги з хатами своєрідною монументально декоративною мовою.

Митців поєднує не тільки географічне місце проживання, а особливе світовідчуття, вірність традиціям і відданість натурі, яка стала їх головним вчителем.

Митці ігренської школи змогли в складний час спираючись на традиції українського національного мистецтва, сформувати своє світосприйняття, передати красу і велич рідного Присамаря, що зробило їх цікавими, самобутніми художниками Дніпропетровщини кінця XX поч. XXI століття.

Литературное Приднепровье

Адрес: просп. Карла Маркса, 64, 49000 Центр (ЦУМ) квартал между ул. Ленина и Серова

Тел.: 778-01-00

Время работы: 11 — 17:45, вых. пн., чт., среда — касса до 19:30, музей до 20:00, посл.пт.месяца — сандень

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Напишите свой комментарий
Напишите здесь свое имя