25 лютого – 17 березня, Виставка дерев`яних скульптур

0
41

25 лютого 17 березня, Виставка деревяних скульптур

25 лютого – 17 березня, Виставка дерев`яних скульптур

Виставка деревяних скульптур та творчий вечір Юрія Шковири за участю колег та друзів Ю. Фоменка, Бориса Матющенка

25 лютого 17 березня

Відкриття 25 ЛЮТОГО 15:00

Культурний центр Арт-Вертеп (вул. Червона 11)

Вхід вільний!

Виставка деревяних скульптур та творчий вечір Юрія Шковири за участю колег та друзів (Ю. Фоменко, Борис Матющенко)

Шковира Юрій Демидович народився 3 травня 1931 року в с. Ївахни Монастирищенського району Черкаської області. Закінчив геолого-розвідувальний факультет Криворізького Гірничорудного інституту, отримав призначення на роботу дільничним геологом на шахту ‘Нова’ рудоуправління ім. К. Лібкнехта. Через деякий час перейшов до Київського геологічного управління, працював інженером-геологом на шахтах Криворіжжя, польовим геологом і начальником геологічних партій по всій Україні. Кандидат геолого-мінералогічних наук. У 19801996 роках працював доцентом кафедри геології Дніпропетровського держуніверситету (тепер ДНУ).

Юрій Демидович активний краєзнавець. Живе він за Дніпропетровськом, у мальовничому селі Старі Кодаки над Дніпром. Цікавиться історією свого села, збирає матеріали з його історії, багато років регулярно відвідує засідання краєзнавчого клубу ‘Ріднокрай’, що працює у Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці. Щоліта з друзями мандрує історичними маршрутами України. На основі цих подорожей у співавторстві з М.Чабаном та Б.Матюшенком видав книгу ‘Забутою Україною’.

Юрій Демидович чудовий різьбяр по дереву, тонко відчуває матеріал, виготовляє як речі ужиткового характеру, так і декоративні настінні панно, невеликі скульптури, композиції. Його улюблена тематика козацтво, він виконав численні роботи за ілюстраціями Володимира Базилевича до ‘Енеїди’ Івана Котляревського. Його твори неодноразово бували на виставках, завжди збирали довкола численних поціновувачів.

Лауреат обласної літературної премії ім. І.Сокульського. Член Національної Спілки письменників України (з 2005 року). Друкується в літературних журналах ‘Січеслав’ і ‘Бористен’.

Автор книг ‘Нова Енеїда’ (2002, Дніпропетровськ), ‘Спалахи пам’яті’ (2002, Дніпропетровськ), ‘Таке життя’ (2003, Дніпропетровськ), ‘Забутою Україною’ (2006,

Дніпропетровськ, у співавторстві з М.Чабаном та Б.Матюшенком), ‘Забутою Україною. Нариси і нотатки’ (2008, Дніпропетровськ).

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Напишите свой комментарий
Напишите здесь свое имя