У Дніпрі проведуть кінозустріч: сім’я у сучасному світі. «Із широко заплющеними очима»

0
61


Кінолітературний клуб «Неоліт» та Дніпровська Центральна міська бібліотека запрошують всіх охочих на обговорення фільму «Із широко заплющеними очима» (1999).

Яке місце займає сім’я в сучасному світі? В якому напрямку вона рухається – до повного розпаду і відмирання або ж сім’я приймає нову форму, яку більшість з нас поки що не готове сприйняти? Серійні шлюби, одностатеві сім’ї, полігамні зв’язки в рамках моногамної пари, цивільний шлюб, що ні до чого не зобов’язує, чайлдфрі, сім’я як бізнес-партнерство – це варіанти нової ліберальної норми або продукти розпаду традиційної сім’ї? Робити футурологічні прогнози з приводу сім’ї майбутнього – це невдячна справа, але ми можемо спробувати дати оцінку сучасному стану сім’ї. Хоча б для того, щоб зробити свідомий вибір у своєму житті. Щоб відповісти на озвучені питання, треба не стільки вивчати переваги і недоліки сучасних сімей, скільки звернути увагу на недавнє минуле і простежити за трансформацією традиційної сім’ї. Слід з’ясувати глибинні причини, що запустили настільки швидкі і радикальні зміни в сімейному житті, яка не змінювалося з біблійних часів. Наступні кінозустрічі в «Неоліті» ми присвятимо пошуку відповіді на «сімейне питання». Проблему сучасної сім’ї розглянемо на матеріалі трьох знакових фільмів.

Спочатку ми обговоримо «Із широко заплющеними очима» (1999) Стенлі Кубрика. Ніколь Кідман і Том Круз грають подружжя, яке втомилися один від одного. Це фільм про психологічну імпотенцію, коли любов замінюється звичкою і нагадує спорожнену посудину. Подружжя в кроці від зради, їх шлюб знаходиться на межі розпаду. Однак щось змушує їх подолати всі спокуси і не переступати межу. З якоїсь причини вони, не змовляючись, вирішують зберегти сім’ю. Можливо, у фільмі Кубрика ми знайдемо нове розуміння цінності сім’ї, яке дозволяє подолати егоїзм подружжя.

*Увага! Фільм дивимось вдома і весь час кінозустрічі присвячуємо розмові про кіно.
Дата: 10 липня (середа)
Час: 18:00
Адреса: вул. Воскресенська, 23, соціокультурний центр, 4 поверх
Вхід вільний.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here