В Україні можуть відновити вільні економічні зони

0
311

Кабмін обговорює можливість відновлення вільних економічних зон (ВЕЗ). Як заявила вчора міністр соціальної політики Наталія Королевська, такий статус може отримати місто Славутич.

‘Деякі ліквідатори (катастрофи на ЧАЕС) зараз живуть у Славутичі. Ми провели зустріч з мером міста і вважаємо, що Славутич повинен мати спеціальний статус. Тому що для економічного стимулювання є всі умови’,- процитувало її агентство ‘РБК-Україна’.

За словами міністра, пілотний проект повернення місту статусу ВЕЗ зараз розробляється спільно з міською владою Славутича. ‘Слід виключити з нього ті норми, які не відповідають дійсності, і зібрати всі економічні стимули, які передбачені в нашому законодавстві. Я вважаю, що Славутич – місто, в якому ми зможемо продемонструвати, що із зони небезпечного перебування можна зробити зону соціального інвестиційного залучення’,- говорить Королевська.

Зазначимо, в 1999 році місту було присвоєно статус ВЕЗ, однак в 2005 році всі податкові пільги скасували. Нагадаємо, уряд уже намагався відновити діяльність ВЕЗ в Україні – в 2010 році. Мінекономрозвитку підготувало концепцію нової редакції відповідного закону. Згідно з документом ВЕЗ ділилися на дві групи: вільні митні зони і комплексно-виробничі зони, на території яких буде вводитися спеціальний (преференційний) режим інвестиційної діяльності. Однак закон не був прийнятий. На думку експертів, така ініціатива уряду не тільки не поліпшить інвестиційну привабливість міста, але буде піддана критиці з боку МВФ. ‘Світовий досвід існування ВЕЗ показує, що доцільно створювати їх в регіонах, які можуть стати точками зростання для всієї економіки країни, тоді як у нас це роблять в депресивних регіонах, щоб підтримати існуючий рівень виробництва. Крім того, податкові пільги призведуть до виникнення проблем у держбюджеті, що буде вкрай негативно сприйнято МВФ’,- говорить виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.




Джерело: ТСН



Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here