Юнацький максималізм: книги про радикальний світогляд підлітків

0
7827

Бентежні часи дорослішання приносять із собою проблеми формування особистості, масу експериментів та зміни світогляду, що часто кидають підлітка від одних крайнощів до інших. І тоді, коли вже ні з ким немає бажання спілкуватися, на допомогу прийде влучна книжка, що дасть змогу відчути себе не самотнім.

Молодіжні книги

Книги про підлітків-максималістів часто є провокаційними, змушують читачів разом із героями виходити із зони комфорту. Таким є і роман Сюзен Гінтон “Аутсайдери” про протистояння двох підліткових угруповань із різних соціальних прошарків. У світі крайнощів, де ти або сирота, що мусить вступити у банду, аби вижити і захистити свої права, або дитина забезпечених батьків, яка не має іншої розваги ніж як лупцювати не схожих на себе, доводиться дуже швидко дорослішати та обирати, які принципи підтримувати. Напрочуд сильна історія, що стала класикою світової літератури, нікого не залишить байдужим.

Книги, що допоможуть подорослішати, подивитися на негаразди з іншого боку є необхідним елементом формування світогляду підлітка. Гарно підійде для цього твір Йоганни Ягелло “Зелені мартенси”, що розповідає про хлопця і дівчину, які не знаходили комфортного місця у оточенні через свої особливості у поведінці, уподобаннях та зовнішності. Але те, що спочатку відштовхувало усіх довкола, виявилося козирною картою головних героїв, що допомогло знайти спражню дружбу і кохання. Історія персонажів цієї книги – прекрасний приклад того, як важливо не піддаватися на провокації соціуму і слухати власне серце.

Поява підліткових книг про людей з особливими потребами є важливою для сучасного світу, для виховання толерантної спільноти, де певні відмінності у зовнішності чи навичках не заважають бути повноцінною частиною суспільства. Саме такою книгою є “Риба на дереві” Лінди М. Гант. Повчальна історія про дівчинку з дислексією, яка через це стала вигнанкою у школі та повсякденному житті уже розчулила не одну сотню читачів і обов’язково знайде відгук і у вашому серці. Це книга про віру у себе, прийняття власних особливостей та можливість бути щасливим за будь-яких обставин.

А як щодо науково-фантастичних книг про підлітків? “Хмара” Клавдії Пічман – це суміш young adult та фантастики, що розповідає про складну долю шістнадцятирічної Емми, що переживає загибель молодшого брата, розлучення батьків та відсутність розуміння. Живучи в оточенні високих технологій, підтримку вона знаходить у соцмережах, де починає листування із хлопцем, що має схожу життєву ситуацію. Це додає дівчині сил і вона вирішує поїхати побачитися зі своїм новим другом. Але по приїзду все перевертається з ніг на голову. Це книга про реальний і штучний світ, про справжні цінності та фальшиві, про те, що кожну перепону можна здолати за підтримки найближчих людей.

Повість Катарини Соломун “Виставлю тебе на Facebook” – унікальний твір, що піднімає гостру тему буллінгу серед підлітків, наголошує на необхідності у вірній комунікації між дітьми, батьками та вчителями, вчить людяності та почуттю прекрасного. Мова йде про типову ситуацію для шкільних років, коли є лідер-агресор, що дозволяє собі знущатися із чутливіших однолітків, та ніхто не намагається його зупинити. Автор яскраво описує, який вплив психологічне насилля може мати на всі сфери життя не тільки підлітка, а і вже дорослої людини, яка пережила подібне до себе ставлення.

Dnepr.com

 

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here