На щастя, позитивних результатів тестування не було.
В неділю, 19 травня, світ відзначав День пам’яті людей, що загинули від СНІДу. Вже традиційно в цей день організації, що працюють в профілактиці розповсюдження епідемії ВІЛ проводили анонімне та безоплатне тестування для всіх бажаючих містян. Цьогоріч акція, організована Дніпровським міським центром профілактики та боротьби зі СНІДом, проводилась спільно з Благодійним Фондом «Віртус», ГО «Синергія Душ» та Благодійним Фондом «Волна». Зранку на Європейській площі працювала мобільна амбулаторія та намети організації, де кожен бажаючий мав змогу отримати консультацію щодо способів розповсюдження ВІЛ-інфекції та пройти тестування. Приємний бонус – безкоштовні презервативи та консультації від провідних фахівців профілактики.
Організатори були дуже потішені тим, що від початку роботи пункту до наметів та амбулаторії вишикувалась черга людей, в основному – молодих. «Раніше молодь жахалась, коли чула про тети на ВІЛ і взагалі про цю хворобу. Зараз завдяки інформуванню населення панічні настрої вщухають і контролювати стан здоров’я стає такою ж звичною процедурою, як чистити зуби чи мити руки перед їжею. Це не може не радувати» – розповів директор БФ «Віртус» Віталій Юсюк. Він додав, що в усьому світі ВІЛ-інфекція сприймається радше як хронічне захворювання і тільки пострадянські країни ще мають в інформаційному полі цю жахливу «чуму ХХ сторіччя».
«Я тестувався не вперше, попередній раз півроку тому в приватній лабораторії. Там мені пояснили, що є «період вікна» (термін від 3 до 6 місяців – прим. ред.), коли наявність вірусу тест не покаже. Сьогодні радо скористався нагодою і підтвердив негативний результат» – розповів молодик, який не побажав назвати своє ім’я.
Всі протестовані в неділю виходили з наметів благодійників та амбулаторії з посмішками, жоден тест не показав позитивний результат.
Довідково (Джерело):
На сьогодні Дніпропетровська область займає перші позиції в Україні по поширеності ВІЛ-інфекції. Кожен 5 ВІЛ-інфікований пацієнт мешканець Дніпропетровської області. Кожен 6 новий випадок смерті від ВІЛ-інфекції в Україні у мешканця Дніпропетровської області. На сьогодні за оціночними даними в Дніпропетровській області мешкає близько 37400 осіб з ВІЛ. 68% з них перебувають під диспансерним обліком- 25583 особи, у тому числі 1091 дитина. З діагнозом СНІД на обліку перебуває 8876 осіб, з них 113 дітей. 71% пацієнтів з числа, осіб які перебувають під диспансерним обліком отримують антиретровірусну терапію (АРТ) – 18222.
Впровадження антитетровірусної терапії значно уповільнено смертність від СНІДу. З початку реєстрації (1987 рік) в області було встановлено 22424 діагнозу: СНІД, померло від СНІДу за цей період 11162 (49%). Провідний шлях передачі інфекції – статевий (63%), що прискорює поширення ВІЛ серед загального населення. Однією з найбільших проблем на сьогоднішній день це пізнє звернення пацієнтів за медичною допомогою і виявлення ВІЛ – інфекції на пізніх стадіях захворювання, коли терапія часто виявляється не ефективною.