Дніпрян просять не купувати рибу на стихійних ринках

0
15


На стихійні ринки можуть везти рибу із регіонів, де зафіксували мор риби через руйнування Каховської ГЕС. Такі продукти викликають ботулізм.

У Дніпрі лікарі закликають не купувати річкову рибу на стихійних ринках. 7 червня у Дніпровській області зафіксували мор риби у Мар’янському на Криворіжжі.Це сталося внаслідок знищення окупантами Каховської ГЕС.

Дніпровський рибоохоронний патруль повідомив, що рибу утилізували. Все ж таки є ймовірність потрапляння на прилавки цих продуктів. Лікарка Олена Кондратенко застрерігає дніпрян від придбання річкової риби на стихійних ринках. Її можуть везти із регіонів, де зафіксували мор риби через руйнування Каховської ГЕС. Вживання у їжу може призвести до ботулізму.

За словами Василя Волкова, начальника Дніпропетровського рибоохоронного патруля, на Дніпропетровщині зафіксували лише один випадок мору риби. У Мар’янській територіальній знайдено 28,5 тисяч штук карася сріблястого, загальною вагою 855 кілограмів. Іхтіологи нарахувати збитки, які складають на сьогодні 7,7 мільйона гривень. СБУ відкрила справу за 441 статтею – екоцид. Виставлено цілодобові пости рибоохоронного патруля. За словами посадовця наразі вся риба утилізована територіальною громадою.

У великих містах патруль провів рейд по ринках і вилучено товар для утилізації. Збут на ринках без документів від 510 до 1700 гривень, на сьогодні. Поки таких випадків немає.

Василь Волков радить не купувати рибу на стихійних ринках. У випадку виявлення таких незаконних точок, звертатися за телефоном – 096 400 02 50.

Джерело: dniprotoday.com

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here