Я не вірю, що вони зараз прорвуться і підуть до Дніпра, – Борис Філатов

0
88


У 2014 році мер Дніпра Борис Філатов активно брав участь у всьому, що пов’язане із обороною нашого рідного міста. І ось — нові реалії та нові виклики. Війна, яка прийшла до України, знову нагадала про стратегічне значення Дніпра. Зараз місто оточене одразу трьома фронтами – з півночі, сходу та півдня. Що робиться у такій непростій ситуації? Про це Борис Філатов розповів у інтерв’ю «Українській правді».

– Як усі нормальні люди, я до кінця не вірив у те, що на початку 21 століття буде така страшна війна, – зізнається Борис Філатов. — Будь-яка людська психологія не може сприйняти цього. Хоча, звичайно, коли вже перед війною за 2-3 тижні почала загострюватися ситуація в інформаційному полі, я дуже переживав, сидів весь час у телефоні, читав різну аналітику. 24-го числа, я пам’ятаю це абсолютно точно, я ночував у себе на дачі, не спав, сидів, колупався в телефоні. Перед цим мені ще зателефонували наші військові, кажуть, що ти знаєш, схоже, що ось-ось почнеться. Але знову ж таки – я гнав від себе ці думки. Моя дача знаходиться між військовими частинами, це Гвардійське та Черкаське, а праворуч – аеропорти. І почалися прильоти. І моторошне таке відчуття, я ніби сам собі говорю: ну все, почалося. Від вибухів біля річки здійнялися просто тисячі птахів, і вони полетіли, закричали і відлетіли у невідомому напрямку. Я зібрав речі та поїхав на роботу.

Мер міста зізнається, що йому, як і будь-якій людині, властиво відчувати різні психоемоційні стани – від ейфорії до депресії. Звичайно, звикнути до війни дуже важко, він намагається берегти сили як фізичні, так і моральні. Борис Філатов дуже пишається тим, що на нещодавній селекторній нараді з Офісом Президента саме Дніпропетровську область поставили всім за приклад з координації та взаємодії. Це відбувається через те, що в регіоні є єдиний керівник військової адміністрації — Валентин Резніченко. І немає жодних конфліктів.

— Ми не з’ясовуємо між собою жодних стосунків, ми всі — єдиний кулак, — зазначає Борис Філатов. — Я як мер обласного центру, голова обласної ради Коля Лукашук, керівник територіальної оборони міста Геннадій Корбан та п’ята людина, це Олександр Вілкул, керівник Криворізької військової адміністрації. Ми постійно у взаємодії та координації, і навіть із Сашком у нас були різні періоди відносин, дуже складні. Зараз ми з ним по три рази на день телефонуємо, підтримуємо один одного всім, чим тільки можна. Ми вважаємо за краще менше говорити і більше робити.

Міський голова Дніпра зазначає, що героїчний досвід Києва, Чернігова, Сум, Маріуполя дали змогу підготуватися. Він постійно зв’язується з Офісом президента, Міністерством оборони. Виходить ефективно взаємодіяти один з одним. Щодо обстановки у Дніпрі, Борис Філатов зазначає, що вона напружена, але абсолютно контрольована. Запас продуктів харчування є кілька місяців, міські лікарні забезпечені усіма необхідними медикаментами. Наразі великого відтоку людей із міста немає, з початком військових дій виїхала приблизно п’ята частина мешканців. У Дніпрі перебуває близько 60 тисяч переселенців, яким мер радить їхати далі, у безпечніші місця.

– Там якийсь New York Times щось написав, що на Дніпро нападуть та інше, – каже Борис Філатов. — З Путіним усе зрозуміло та з його ордою – вони зупиняться там, де ми зможемо їх зупинити. А краще, звичайно, відкинути. Я не вірю в той сценарій, що вони прорвуться зараз і підуть до Дніпра колонами та маршем, бо їм, природно, зараз потрібно вирішувати проблему Донбасу, якщо можна використати такий термін, хоч він абсолютно некоректний. Далі дивитимемося, наскільки успішно йтимуть бойові дії на Донбасі. Всі ми молимося та допомагаємо ЗСУ та теробороні.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here