Як довго триватиме зростання курсу долара в Україні

0
58


Через велику різницю офіційного та готівковим курсу в Україні розвився валютний туризм. Це коли для обміну валют українці виїздили за межі держави та обмінювали гривню за більш привабливою ціною. Але Нацбанк вирівняв умови для всіх, хто зацікавлений у придбанні валюти, пише informator.ua

21 липня Нацбанк зафіксував офіційний курс гривні до долара США на рівні 36,5686 грн/долар.

Регулятор заявив, що це збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, збереже золотовалютні резерви і зробить невигідною спекуляцію з валютою.

«Є пропозиція, яка перевищує той рівень курс валют, який встановив НБУ. Коли Нацбанк підтягнув курс до 36 – це гарна новина, бо такі дії вигідні бізнесу й мають стабілізувати економіку у цілому», – заявив в прес-центрі каналу «Відкритий» економічний експерт та керівник напрямку кредитування у банку Роман Коржак.

За його словами, експортери та імпортери купували валюту за 29,25 грн/долар, коли на ринку показники були вищі. «Бізнес недоотримував валюту. Держава недоотримувала валюту від бізнесу при обов’язковому розрахунку. Коли бізнес «підтягнули» до реального валютного курсу, то економіка держави почала отримувати більше валюти», – заявив експерт.

В Україні деякий час був валютний туризм, коли з гривневої картки за межами держави можна було обміняти валюту.

«Але з 21 липня Нацбанк зобов’язав як і обмінні пункти, так і деякі обмеження ввів для валютного туризму, так і для електронного обміну. Наразі тепер усі гравці цього ринку будуть здебільшого в одних умовах», – вважає Роман Коржак.

За думкою експерта, після того, як Нацбанк підвищив офіційний курс валют, він виріс в обмінниках до позначки 40 грн/долар. Це може бути період адаптації і намагання ділків заробити на спекуляції.

Скоріш за все долар буде ще дорожчати, в залежності від показників нашої економіки та того, які події будуть відбуватися на фронті.

Проте не варто очікувати масових банкрутств банків навіть в умовах війни. Про це заявив заступник голови Ради Національного Банку України Василь Фурман у Медіацентрі Україна.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here