Як легко та зручно отримати комплексні послуги при народженні дитини у Дніпрі

0
50


Дніпро – одне із перших міст в Україні, де реалізовується сервіс «єМалятко». Батькам надають низку послуг: від реєстрації народження дитини до отримання державної допомоги. Про це розповіла під час пресконференції 17 лютого начальниця управління адміністративних послуг та дозвільних процедур ДМР Олена Огієнко.

«Скористатися сервісом «єМалятко» можна у пологовому будинку. Також звернутися до центру надання адміністративних послуг, доки дитині не сповнився місяць. Після цього терміну – до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Сервіс також доступний онлайн – через сайт Міністерства соціальної політики України e-services.msp.gov.ua. Якщо жінці не потрібна допомога, то зареєструвати дитину вона може самостійно через портал «Дія»», – сказала Олена Огієнко.

Піклується держава і про вагітних: надається трохи більше 8 тис. грн на кожну жінку, яка звертається до закладів охорони здоров’я, аби народити дитину.

«Також Міністерство соцполітики надає бебі-бокси, до яких належать 35 позицій речей, необхідних у перші тижні життя дитини. Наразі у першому та другому пологових стаціонарах Дніпра загалом понад 400 таких наборів», – розказала завідувачка пологового відділення перинатального центру міської клінічної лікарні № 9 Катерина Каїра.

За словами начальниці відділу прийому громадян з питань надання усіх видів соціальної допомоги та компенсацій Соборного району Центрального управління соціального захисту населення ДМР Любові Чорної, молоді батьки, які не отримали «пакунок малюка» у пологовому будинку, можуть зробити це в управлінні соціального захисту протягом 30 днів від народження дитини або ж отримати грошову компенсацію. Для цього потрібно надати заяву, свідоцтво про народження дитини, копію паспорта отримувача (одного з батьків), заяву з банку про відкриття рахунку та довідку з пологового будинку, що «пакунок малюка» не було видано.

Наразі розмір державної допомоги при народженні дитини становить 41 280 гривень. Право на її призначення зберігається, якщо звернення надійшло не пізніше ніж 12 місяців від дня народження дитини.

Ссылка на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here