На Дніпропетровщині через знеструмлення шахтарі застрягли під землею

0
7


Через російську атаку на енергетику вранці 22 березня та знеструмлення в низці регіонів України під землею застрягли понад 1000 шахтарів у Донецькій та Дніпропетровській області, повідомило Міністерство енергетики України.

«Без світла низка шахт на Донеччині та Дніпропетровщині», – зазначили у відомстві та додали, що загрози життю шахтарів немає.

Зокрема у Дніпропетровській області пошкоджені енергетичні об’єкти в Дніпровському, Криворізькому, Павлоградському та Камʼянському районах.

Як уточнили в ДТЕК, в регіоні пошкоджені об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії, через що відбуваються екстрені відключення за розпорядженням НЕК Укренерго.

Також система екстрених відключень була введена в Донецькій області.

В свою чергу в ДТЕК повідомили, що уже задіяли резервні джерела живлення та почали евакуацію гірників із знеструмлених шахт на поверхню. Мова йде про 1060 людей.

«Всі гірники після евакуації проходять медичне обстеження. Постраждалих немає. Після заживлення шахт та проведення необхідних підготовчих робіт, видобуток вугілля буде поновлено», – зазначили в компанії.

В Міненерго додали, що через аварійну зупинку кількох блоків ТЕС та ГЕС є певне зменшення обсягу виробництва електроенергії. Зокрема, для покриття потреб споживачів задіяно аварійне постачання електроенергії з сусідніх країн – Румунії, Словаччини та Польщі. Також планується комерційний імпорт електроенергії.

Нагадаємо, що через влучання в енергетичну інфраструктуру для стабілізації системи в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумський, Харківській, Полтавській, Кіровоградській областях застосовано аварійні відключення. В міненерго підкреслюють, що це тимчасові заходи для з’ясування наслідків атак для подальшого відновлення.

В Запоріжжі є влучання по Дніпровській ГЕС. Наразі на станції триває пожежа, на місці працюють надзвичайні служби та енергетики. В Укргідроенерго запевняють, що загрози прориву немає і ситуація на станції контрольована. Водночас рух автодорожнім переїздом греблі Дніпровської ГЕС повністю обмежено.

Через знеструмлення основної лінії Запорізька АЕС живиться від однієї лінії 330 кВ. ЗАЕС знову за крок від блекауту.

Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що попри все ситуація в енергетиці контрольована, а потреби у відключеннях по всій країні немає.

Джерело: zn.ua

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here