На Дніпропетровщині сальмонелу виявили в суші

0
26


У 2023 році вже зареєстровано один випадок отруєння дикорослими грибами та спалах сальмонельозу (в результаті чого постраждало 13 осіб, з них – 5 дітей). Крім цього, зафіксовано харчове отруєння з підозрою на ботулізм після вживання придбаної на стихійному ринку копченої риби.

Про це Відкритому розповіла головна спеціалістка ГУ Держпродспоживслужби в області Маргарита Малишева. Маргарита Малишева Протягом 2022 року по Дніпропетровській області зареєстровано 6 спалахів гострих кишкових інфекцій, в результаті яких постраждало 62 особи, у тому числі 32 дитини. Крім того, протягом минулого року зафіксовано 4 випадки захворювання на ботулізм та 10 випадків отруєння дикорослими грибами.

«Звісно, найбільш резонансними випадками харчових отруєнь є випадки з летальними наслідками. Наприклад, коли померла дитина, що вживала дикорослі гриби. Крім того, був зареєстрован спалах гострої кишкової інфекції в дитячому колективі, коли одразу постраждало 7 дітей, причиною (джерелом) спалаху стала працівниця закладу, яка була носієм сальмонельозу та контактно-побутовим шляхом заразила дітей. Ще був випадок зареєстрований в пункті тимчасового розміщення переселенців – інфікувалося 9 осіб, у тому числі 8 дітей», – розповідає Маргарита Малишева.

Спалах отруєння зафіксували і в цьому році. Він стався нещодавно серед мешканців м. Кам’янське та Петриківського району, у результаті чого постраждало 13 осіб, у тому числі 5 дітей. Вони були госпіталізовані до місцевих інфекційних відділень. Епідрозслідування встановило, що напередодні хворі їли суші, в одному із закладів громадського харчування Кам’янського.

Джерело: opentv.media

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here