На Україну чекає спалах безробіття: як з ним боротимуться

0
25


Україна розпочала активну боротьбу зі сплеском безробіття, яке у 2022 році може перевищити 30%. Держава стимулюватиме бізнес на створення нових робочих місць, а також запровадила низку програм підтримки самих безробітних.

Про це повідомив глава парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”). “Цього року через війну та припинення роботи частини бізнесів ми очікуємо спалах безробіття. Його рівень, за розрахунками НБУ, може перевищити 30%. Тому значна увага приділяється боротьбі з цим явищем”, – зазначив нардеп.

Боротьба з безробіттям включає кілька напрямів. Зокрема:

запущено програму “єРобота”, за якою можна отримати гранти до 250 тис. грн для підтримки та розвитку бізнесу, а для тих, хто створюватиме переробні підприємства та тепличні господарства або закладатиме сади, йтиметься й зовсім про кілька мільйонів гривень – за обов’язкової умови створення робочих місць;

діє програма працевлаштування переселенців: роботодавцям, які оформлять співробітників із постраждалих регіонів, виплачують по 6500 грн (розмір мінімальної зарплати) за кожного працевлаштованого.

розгортається “Армія відновлення” – оплачувані суспільно корисні роботи для безробітних, за які держава гарантує 6700 грн, також можливі доплати за рахунок місцевих джерел фінансування;

люди старші за 45 років, ветерани, внутрішні переселенці, які захочуть здобути нову спеціальність, можуть отримати ваучер на навчання на суму до 26 тис. гривень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні станом на 24 жовтня офіційно зареєстровано 254 тис. безробітних, з яких лише 35% – чоловіки. Найбільше безробітних – це жінки 35-45 років (48 тис. осіб).

Через нестачу роботи українські офісні співробітники готові ставати водіями та фермерами. Згідно з недавнім опитуванням, змінити свою діяльність на “роботу руками” готовий 51% опитаних офісних співробітників.

Джерело: obozrevatel.com

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here