Сприяння ОСББ, підтримка молодих бібліотекарів і доля самокатів: головні рішення 10-ї сесії Дніпровської міськради

0
19

22 вересня у Дніпрі відбулася 10-та сесія міської ради. Під час засідання ухвалили низку важливих ініціатив. Так сесійним рішенням збільшили фінансові ліміти для проєктів співфінансування ОСББ та ЖБК на поточні й капітальні ремонти: з 200 тисяч гривень до 250 та з півтора мільйона гривень до двох відповідно. Продовжили і терміни подання заявок – до 30 вересня. Про це йдеться на сайті міськради.

«Наступного року ми плануємо збільшення фінансування цієї програми у понад півтора раза – зі 100 млн грн до 160 млн грн, адже на 2022 рік консолідовано вже подано заявок на 187 млн грн. Тому фактично ми зможемо допомогти всім тим, хто звернувся до міськради», – заявив міський голова Борис Філатов.

Коментуючи інші ухвалені рішення, він також зауважив, що мерія прийняла у комунальну власність теплохід, який був подарунком територіальній громаді: «Як я вже казав, після цього потрібно зробити певне переобладнання – кают-компанію та навчальний клас для дітей. Уже навесні теплохід працюватиме на благо міської флотилії».

Крім цього, депутати уповноважили виконавчі органи притягувати до адміністративної відповідальності тих, хто засмічує територію міста. Штрафуватимуть за викидання сміття у неналежних місцях та неправильне поводження з відходами. Працівники КП «Екополіс» складатимуть протоколи та передаватимуть їх на розгляд адмінкомісій, які визначатимуть розмір фінансового покарання.

Також з вулиць міста прибиратимуть електросамокати, сегвеї, гіроскутери і так далі, які здають в оренду без укладання відповідних договорів. «Усі, хто надає їх у прокат, мають сплачувати податки до міського бюджету. Раніше в інтерв’ю я казав про те, що у місто зайшли деякі транснаціональні компанії, які існують тільки в інтернеті. Вони розкидали ці електросамокати вулицями, та коли до них звернулися співробітники мерії, ніхто не відповідав ані на дзвінки, ані на емейли. Тобто вони працюють, а власників нема. Тому все, що перебуває на вулицях міста без документів, – це знахідка», – сказав Борис Філатов.

Тож такі транспортні засоби відправлятимуть на майданчик для тимчасового зберігання – поки власники з’являться і почнуть сплачувати податки.

Водночас під час сесії визначили, що Алеєю дипломатів біля скверу Героїв, де цьогоріч представники дипломатичних місій Ізраїлю та Німеччини висадили кавказькі липи, тепер опікуватиметься одне з КП департаменту парків та рекреацій.

Це перший крок до оновлення алеї площею 0,8 га. У перспективі її відремонтують – замінять асфальт, зроблять газон із системою поливу.

Проголосували і за програму підтримки молодих спеціалістів, які працюють у книгозбірнях. Молоді бібліотекарі отримуватимуть щомісячну доплату у 2 тис. грн, зможуть підвищувати кваліфікацію. Це зміцнить кадровий потенціал, сприятиме тому, аби фахівці залишалися працювати в місті.

Ссылка на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here