У Дніпрі відкриють унікальний муніципальний Музей історії міста

0
89

У Дніпрі до відкриття готові перші зали унікального муніципального Музею історії міста. Тут не лише цікаво, а й комфортно. За півроку тут все зробили з нуля – від початку збору фондової колекції до облаштування приміщення, де врахували всі необхідні елементи безбар’єрності. Відвідати музей, що знаходиться в Будинку губернатора (вул. Воскресенська, 14), дніпряни та гості міста зможуть, коли дозволять карантинні обмеження.

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

Нині ж містян закликають приєднатися до розширення музейної колекції. Так, речі, що мають історичну цінність, можна принести просто до музею або домовитися про їх перевезення через сторінку у соцмережі (https://www.facebook.com/MIDnipro/).

Чимало таких експонатів вже подаровані городянами. Серед них катеринославська цегла, піаніно початку ХХ століття, документи про освіту, аптекарські склянки, катеринославські видання. У музеї також зберігаються артефакти з археологічних розкопок в Севастопольському парку, торгівельні приналежності, вироби місцевих магазинів.

У Будинку губернатора капітально відремонтують фасад, утім для цього потрібно дійти згоди із документами, адже будівля є пам‘яткою архітектури національного значення. Згодом також хочуть розпочати підготовку інших експозиційних залів, а ще — приміщення, де історики, краєзнавці, студенти — всі ті, хто хоче вивчати історію міста, могли б проводити тут наукові дослідження. Планують обладнати невеличку бібліотеку.

Нині на першому поверсі музею розташовані п’ять залів, обладнаних сучасною акустичною системою, проекторами та інформаційними панелями. Тут є сучасні інтерактивні експозиції. «Живі» світлини Олександра Поля з родиною, фото міського паводку початку ХХ ст., будинку губернатора і Хреннікових. Також у музеї можна скористатися касовим апаратом 1912 року, на справжніх вагах з «Озерки» 1950-х – зважити різні товари, скористатися патефоном середини ХХ століття, послухати платівки, зловити хвилю «Голосу Америки», посидіти на автентичному дивані середини минулого століття, погортати старі журнали. А ще — дізнатися про старі ринки, побачити фільм, де лоцман дніпровських порогів розповідає, як раніше виглядав Дніпро, як створювалися перші мостові переправи. Є низка експозицій, присвячених архітектурі, і можливість побачити віртуальну квартиру з ліпниною катеринославських часів.

Ссылка на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here