У Дніпрі запустили збір російських та російськомовних книг на базі одного освітньо-культурного та волонтерського центру. Зібрані книги здаватимуть на переробку, а виручені кошти спрямують на закупівлю дронів для Збройних сил України, передає редакція сайту 056.
За словами директорки простору Вікторії Паніної, акцію запустили одразу в 12 містах України. У такий спосіб команда мережі прагне допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим.
«росіяни приходять на нашу землю, аби викорінювати все українське. Вони знищують українські книги, привозять у бібліотеки свою літературу, наповнену пропагандою. Ми хочемо, аби на книжкових полицях українців не було російського, тож запустили масштабний збір «пушкінів» та «лєрмонтових». У дванадцяти Гончаренко центрах по всій Україні ми збиратимемо російськомовні книги на макулатуру», — діляться у Гончаренко центрі Дніпро.
Зібрані в Гончаренко центрах російські книги здаватимуть на макулатуру, а на виручені кошти придбають дрон, який допомагатиме військовим на фронті.
«Кілограм макулатури коштує 3-4 гривні, тож зібрати доведеться багато. Ми закликаємо українців долучитись до акції та приносити книги, яким вже давно не місце в домашніх бібліотеках. «пушкіни» з вашої полиці теж можуть воювати і наближати перемогу», — кажуть у просторі.
Точку збору книг облаштували у Гончаренко центрі Дніпро за адресою вул. Старокозацька, 40б. З будь-яких питань щодо акції можна звертатися за телефоном +380 67 257 06 58.
Організатори приймають російські та російськомовні видання, однак наголошують: примірники зі цвіллю та брудом не допускаються до участі, оскільки здати на переробку їх неможливо. Збір книг триватиме з 15 лютого до 24 березня 2024 року.
У Гончаренко центрах також нагадали, що вперше акцію зі збору російських книг запустили на базі Гончаренко центру Чернівці влітку 2022 року. Тоді у центрі зібрали більше тонни російських книжок, а виручені кошти витратили на закупівлю сучасної української літератури для сільської бібліотеки на Буковині.
Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel