У дніпровському соціальному ресторані безкоштовно годують обідами до 500 переселенців

0
17


У Дніпрі працює соціальний ресторан PEREMOGA. Його відкрили місцеві волонтери. Там можуть безкоштовно пообідати переселенці. Щодня навідуються до півтисячі дорослих та дітей. Про це розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«В усіх громадах області організовують допомогу тим, хто переїхав до нас із «гарячих» точок. Людей підтримують продуктами, теплим одягом, найнеобхіднішими речами. У Дніпрі завдяки волонтерам з’явився заклад, де переселенці можуть безкоштовно пообідати», – зазначив заступник начальника відділу департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Павло Чоботар.

У соціальному ресторані у Дніпрі обідами годують із 11:00 до 16:00. Люди приходять сім’ями. Є матусі з дітьми, за сусідніми столиками – подружжя старшого віку.

«Тут смачно готують. Діти їдять. І Тимурчику, і Полі подобається. Все як вдома», – розповіла Катерина з Нікополя.

«Ходимо сюди обідати з чоловіком. Усе гаряченьке, свіженьке. І супчики добрі, і м’ясні страви. Подобається, як кашу варять. Вдома не виходить такою смачною», – поділилася пенсіонерка Валентина Дмитрівна з Краматорська.

«Ми тут вперше. Дізналися про ресторан у групі в Телеграм і вирішили спробувати кухню. Нам сподобалося. Ярик усе з’їв», – сказала Оксана.

«Годуємо переселенців гарячими обідами з перших днів повномасштабної війни, – розповіла волонтерка Анна. – Спочатку готували їжу в ресторанах-партнерах. Потім спало на думку створити соціальний ресторан. Аби люди могли прийти і поїсти у зручний для них час».

Аби відвідати ресторан, необхідно зареєструватися. Це можна зробити і онлайн, і просто у закладі.

«Кожен відвідувач може прийти до нас 14 разів. Зробити це – протягом 3-х місяців, – сказала волонтерка Софія. – Щодня приймаємо до 500 людей. Та потужності дозволяють нагодувати за одну зміну втричі більше».

Загалом за місяць роботи ресторану кухарі уже приготували 11 тис обідів.

«Вже кілька разів обідала тут. Сьогодні бурячок смачний, кашка, куряче м’ясо. І чисто, і обслуговують швидко», – поділилася пенсіонерка Надія Олексіївна з Бахмута.

З початку повномасштабної війни на Дніпропетровщині зареєструвалося майже 360 тис переселенців. Із них 138 тис – у Дніпрі.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here