Як на Дніпропетровщині планують реалізувати Національну стратегію з безбар’єрності

0
15


Повоєнне оновлення Дніпропетровської області міститиме в собі не тільки відновлення зруйнованих атаками інфраструктурних об’єктів, а й розбудову безбар’єрності – освітньої, суспільної, економічної, фізичної, цифрової та інформаційної.

В усьому світі привертають увагу до теми розбудови безбар’єрного середовища та створення рівних можливостей для усіх людей. В Україні інвалідність мають 2,7 млн осіб та показник постійно збільшується, тому що триває повномасштабна війна. Нині готуються змінити модель професійної реалізації осіб з інвалідністю, сформувати нову культуру безбар’єрного простору в нашій державі, аби ці люди могли повністю реалізовувати свій професійний потенціал та брати участь у розбудові України.

Зміни щодо професійної адаптації, підвищення зарплати, введення соціального супроводу на робочому місці тощо – все це викладено в новому законопроєкті №5344-д, що вже розглянуто у профільному комітеті. Також ухвалено план заходів на 2023-2024 роки з реа­лізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що містить такі ключові напрями, як суспільний, громадський, освітній, економічний, інформаційний, фізичний та цифровий.

Наприкінці квітня Дніпропетровщина взяла участь у регіональній конференції, на якій було підписано Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Тоді ж депутатка Дніпровської міськради від “Слуги Народу”, лідерка “Зе!Жінок” Дніпра Аліада Мансурова презентувала та передала обласній бібліотеці «Довідник безбар’єрності» – гід з толерантної взаємодії, створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Тож на регіон чекає повоєнна відбудова, яка буде відбуватись згідно із принципами безбар’єрності. Йдеться не лише про доступну для людей з інвалідністю інфраструктуру: пандуси, підйомники, звукові світлофори, тактильну плитку і вказівники шрифтом Брайля, а ще й про подолання перепон. Освіта не повинна залежати від місця проживання, працевлаштування – від віку, доступ до Інтернету – від міської або сільської місцевості.

«Маємо зробити доступними входи до громадських будівель, організувати комплексну реабілітацію для бійців, провести швидкісний Інтернет до всіх бібліотек. Роботи і задумів багато. Рухаємось цим шляхом», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Окремо в області передбачено створити мережі реабілітаційних центрів для військових – їх планують облаштувати для понад 200 людей.

Крім облаштування безбар’єрного простору, на Дніпропетровщині надають послуги маломобільним мешканцям – це люди старшого віку, особи з інвалідністю та ті, хто опинився у складних життєвих обставинах. З початку року було надано вже 56 тис. таких соціальних послуг. Найпопулярніші з яких – послуга з догляду вдома, коли соціальні працівники допомагають приготувати їжу, прибрати житло, купити продукти та медикаменти, а також натуральна допомога – поміч по господарству, коли потрібно зробити генеральне прибирання, випрати одяг, обробити присадибну ділянку.

Джерело: vesti.dp.ua

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here