Медичний проєкт УФСІ: в Дніпропетровській області відремонтовано 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини

0
53

Під час війни стрес став нашим постійним супутником і він неабияк впливає на стан здоров’я. Тому вільний доступ до медичних послуг особливо важливий в наш час. Але якщо у жителів великих міст є широкий вибір медзакладів з найсучаснішим обладнанням, то в маленьких населених пунктах все не так добре. Саме тому тема розвитку сільської медицини є нині дуже  актуальною.

Впродовж кількох  останніх  років  Український фонд соціальних інвестицій впроваджує Проєкт «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини (УФСІ VII)». Він  реалізується за грантові кошти  Уряду Німеччини, що надаються  через банком розвитку KfW.

Підводячи  підсумки впровадження медичного Проєкту у Дніпропетровській області, варто насамперед відзначити, що у 12 населених пунктах  регіону було проведено енергоефективну реконструкцію  14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. При цьому, загальна вартість будівельних робіт та супутніх витрат склала 202 145 300 грн.

Вісім медичних закладів відремонтовано комплексно – ззовні і всередині: утеплено фасади, фундаменти, улаштовано вимощення,  замінено вікна та двері, улаштовано ганки та пандуси, відремонтовано внутрішні приміщення, замінено всі інженерні мережі. У чотирьох амбулаторіяхтакож замінено дах і у двох облаштовано найпростіше укриття.

У шістьох закладах проведено внутрішні роботи. Внутрішній ремонт теж був ґрунтовним, адже передбачав не просто косметичні роботи, а заміну мереж водопостачання та водовідведення, систем вентиляції, освітлювального та електричного обладнання та встановлення нової сантехніки.

Особливу увагу було приділено облаштуванню ґанків та пандусів, бо люди з обмеженими можливостями та маломобільні групи населення повинні мати безбар’єрний доступ до медзакладів. Також біля входів до оновлених амбулаторій тепер можна знайти інформацію про заклади шрифтом Брайля. Та й усередині на всіх шляхах руху розміщені спеціальні інформаційні таблички для людей з вадами зору. Окрім того, у вбиральнях встановлено кнопки виклику персоналу.

Крім цього, усім чотирнадцятьом амбулаторіям поставили лабораторне обладнання, швидкі тести та засоби індивідуального захисту на загальну суму 9 771,5 тис. грн. Були також закуплені монітори пацієнта – медичні пристрої, призначені для контролю життєво важливих фізіологічних параметрів стану у процесі надання медичної допомоги.

 Крім того, придбано та передано закладам автоматичні гематологічні аналізатори (виконують великий об’єм кількісних та якісних досліджень крові ), напівавтоматичні біохімічні аналізатори (забезпечують виконання термінових і планових клініко-біохімічних тестів і аналізів з різних видів біологічного матеріалу). 12-канальні кардіографи, центрифуги ТС-Spinplus-8, цифрові стетоскопи, тонометри, пульсоксиметри тощо.

Це сучасне обладнання дозволяє медичним працівникам просто на місці виконувати аналізи різної складності, проводити ґрунтовне обстеження й оперативно встановлювати точні результати. Це  дозволяє оперативно визначити  точний  діагноз і, відтак,  раніше розпочати  лікування . Адже час у цій справі – на вагу золота.

 На додаток у рамках Проєкту було проведено серію тренінгів для керівництва та медичного персоналу. Це сприятиме підвищенню рівня обслуговування пацієнтів. Загалом до тренінгів було залучено 388 лікарів та медичних  працівників, які надають послуги близько 157 тисячам мешканців громад.

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here