Атаки військ РФ на Донбасі створюють добрі умови для контрнаступу ЗСУ, – ISW

0
32


Швидка кульмінація наступу окупантів біля Бахмута, спроба штурму Вугледара і наступ військ РФ в Луганській області, що зупинився, ймовірно, створюють хороші умови для українських контрнаступальних операцій.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

Раніше станом на 8 лютого експерти ISW вважали, що російські сили повернули собі ініціативу на сході України. Але з того часу російські сили не змогли скористатися отриманою ініціативою, щоб досягти якихось значних успіхів в оперативному відношенні.

Війська РФ, ймовірно, втратять ініціативу в Україні найближчими місяцями через очікувану кульмінацію їхніх трьох основних наступальних операцій.

Раніше ЗСУ перехопили ініціативу після кульмінації російського наступу щодо захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська у липні 2022 року, а за кілька місяців провели контрнаступальні операції, внаслідок яких було звільнено великі райони Харківської та Херсонської областей.

Кульмінація нинішніх трьох наступальних операцій Росії, ймовірно, дозволить українським силам розпочати контрнаступ у будь-якому місці вздовж лінії фронту, який вони визнають найбільш підходящим для таких операцій.

Ключові висновки ISW:
Командування ВПС України повідомило, що російські війська почали використовувати нові авіабомби УПАБ-1500В.
Війська РФ продовжували проводити обмежені наземні атаки на північний захід та південь від Кремінної.
Окупанти продовжували завдавати наземних ударів у районі Авдіївки та на західній околиці Донецька.
Російські війська намагаються створити умови для переходу у наступ на окремих ділянках запорізького та херсонського напрямів.
Росія депортувала близько 16 тисяч дітей, із яких 307 змогли повернутися до України. Російська влада використовує тактику примусу, щоб відокремити українських дітей від їхніх батьків з метою їхньої депортації.
Раніше в Міноборони показали кадри навчань 3-ї танкової бригади та 22-го батальйону спеціального призначення президентської бригади ЗСУ.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here