Україна може бойкотувати Олімпіаду-2024 у разі участі спортсменів Росії і Білорусі

0
17


Реакція на чергову спробу Міжнародного олімпійського комітету (МОК) повернути до міжнародного спорту представників країн-агресорок РФ і Білорусі стала жорсткою і передбачуваною.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку президента Національного олімпійського комітету, міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта.

Гутцайт зазначив, що Україна продовжить звертатися до членів МОК, щоб завадити поверненню до міжнародного спорту представників двох країн, які стали агресорками у війні Росії проти України.

“Частина міжнародних федерацій обурилася спробою МОК просувати повернення росіян та білорусів. Їхні лідери ігнорували запрошення на Олімпійський саміт і заявили про свою позицію на відповідних консультаціях МОК”, – наголосив президент НОК.

Він зауважив, що така ситуація неприпустима і для нашої держави.

“Ми зверталися і звертатимемося до всіх міжнародних організацій, які можуть вплинути на ситуацію та до думки яких можуть дослухатися члени МОК. Наша позиція незмінна: поки в Україні триває війна, російських та білоруських спортсменів не має бути на міжнародних змаганнях!”, – підкреслив Гутцайт.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба теж прокоментував заяву МОК про можливий допуск росіян та білорусів до міжнародних змагань, зокрема до Олімпіади-2024.

“МОК нехтує російськими воєнними злочинами, стверджуючи, що “жодному спортсмену не можна забороняти змагатися лише через його паспорт”, тоді як українських спортсменів Росія продовжує вбивати через їхні паспорти. Я закликаю всіх спортсменів висловити свою позицію”, – написав очільник МЗС у Twitter.

Наразі президент НОК також не виключив, що Україна може відмовитися від виступу на Олімпіаді-2024 у Парижі.

“Наразі триває робота щодо подальших можливих кроків та першочергових заходів для подовження санкцій та недопуску росіян та білорусів до міжнародних змагань. Якщо нас не почують, я не виключаю можливості, що ми бойкотуватимемо і відмовимося від участі в Олімпіаді”, – заявив Гутцайт.

Нагадаємо, РБК-Україна повідомляло, що Міжнародний олімпійський комітет закликав допустити представників РФ та Білорусі до змагань у нейтральному статусі за умови, що вони не були помічені в активній підтримці війни в Україні.

Раніше ми писали, що президент МОК Томас Бах заявив, що хоче, аби спортсмени з Росії та Білорусі могли взяти участь в Іграх у Парижі, навіть якщо російська війна проти України триватиме. Президент Франції Еммануель Макрон також вважає, що росіяни та білоруси мають брати участь в Олімпіаді-2024 в Парижі.

У свою чергу, Олімпійський комітет США підтримав допуск російських спортсменів до Олімпіади-2024, але за умови, що спортсмени не виступатимуть під прапорами своїх країн або в їхніх кольорах чи за будь-яких інших позначень РФ і Білорусі.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here