В Україні випустять 10-гривневі монети

0
358


Національний банк України випустить в обіг нові монети номіналом 10 гривень з 3 червня 2020 року. Вони мають поступово замінити відповідні банкноти. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Це — частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави», — повідомили у Нацбанку.

За розрахунками НБУ, так держава зможе заощадити близько 1 мільярда гривень на обслуговування готівки, адже тривалість обігу монет більша, аніж банкнот.

Спочатку НБУ введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень. Їх розподілять між підрозділами Нацбанку у регіонах України. Відділення НБУ передаватимуть монети банкам, а банки — своїм клієнтам підприємствам торгівлі та громадянам. Разом з монетами номіналом 10 гривень можна буде використовувати і банкноти, тому спеціально обмінювати їх на монети не потрібно. Наразі таких банкнот в обігу 179,3 мільйона штук.

Монета номіналом 10 гривень у діаметрі складає 23,5 міліметри та важить 6,4 грама. Виготовлена вона із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. У Нацбанку зазначають, що нова монета буде більшою за решту гривневих монет, тому її можна буде легко відрізнити від монет 1, 2 та 5 гривень. На реверсі зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в обрамленні давньоруського орнаменту – номінал.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here