В Україні запрацює єдиний номер для виклику всіх надзвичайних служб – 112

0
36


Створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених комунікацій дозволить забезпечити належний рівень надання населенню такої допомоги.
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7581, що передбачає впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Як зазначив автор євроінтеграційного документа, народний депутат «Слуги Народу» Олег Бондаренко, в умовах воєнного стану важливо швидко реагувати на небезпечні ситуації та надавати екстрену допомогу населенню.

Так, від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну і по теперішній час навантаження на служби екстреної допомоги зросло на 45%.

Серед причин, які не дозволяли підвищувати ефективність надання такої допомоги, була відсутність єдиного центру координації між різними оперативно-диспетчерськими службами (101, 102, 103, 104). Саме тому створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених комунікацій дозволить забезпечити належний рівень надання населенню такої допомоги, – переконаний він.

Також важливим є організація прийому звернень до екстрених служб за принципом «єдиного вікна», що дозволить громадянам використовувати для виклику єдиний телефонний номер 112 у разі настання будь-якої ситуації, яка є загрозливою для життя або здоров’я громадян або навколишнього природного середовища.

Ще одним нововведенням є забезпечення Служби 112 та оперативно-диспетчерських служб цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та інформації про них.

Як зазначив Олег Бондаренко, екстреним службам буде надано право автоматично отримувати інформацію про місцеперебування абонента (геолокаційні дані), а також постачальники електронних комунікацій будуть зобов’язані надавати таку інформацію на вимогу екстрених служб.

Джерело: pravdatutnews.com

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here