З 8 листопада невакцинованих українців почнуть усувати від роботи

0
36

Рішення стосується поки що не всіх працівників. Зокрема тих, хто отримав медвисновок про наявність протипоказань до COVID-вакцинації, відсторонення не зачепить.Працівників, які не отримали щеплення проти коронавірусу почнуть усувати від роботи з 8 листопада. Кабмін прийняв зміни до постанови №1236, яка санкціонує відсторонення від роботи невакцинованих співробітників з переліку професій, де COVID-щеплення є обов’язковими.Контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень покладено на керівників державних органів та установ.Вони зобов’язані відсторонити від роботи співробітників, які відмовляються або ухиляються проходити вакцинацію без збереження зарплати.Працівників, які отримали медичний висновок про наявність протипоказань до COVID-вакцинації, відсторонення не зачепить, пише korrespondent.net

“Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) розповсюдження ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я”, – так Кабмін аргументує законність відсторонення від роботи, посилаючись на ч. 2 ст. 12 закону Про захист населення від інфекційних хвороб.

Співробітник буде відсторонений до тих пір, поки не пройде курс імунізації.

Додамо, що в перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти коронавірусу входять працівники:

центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
установ вищої, післядипломної, професійної перед вищими, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, в тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти і наукових установ незалежно від типу і форми власності.

Не виключено, що цей перелік буде розширено, і тоді в нього увійдуть соціальні працівники, працівники держпідприємств, установ, організацій, працівники критично важливих сфер економіки.

Ссылка на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here