Гідроксид алюмінію для промисловості: від очищення води до створення рубінів

0
19

Гідроксид алюмінію — це безбарвна порошкоподібна неорганічна речовина білого кольору, іноді з відтінками рожевого та сірого. Порошок майже не розчиняється в воді, утворюючи колоїдні розчини, та є достатньо інертним: не реагує з лугами та кислотами. Але у гелеподібному стані він проявляє амфотерні властивості. Формула — Al(OH)3. Температура плавлення — 300°C. При нагріванні перетворюється на оксид, а при високих температурах може утворювати метаалюмінати, реагуючи з основами: оксидами і карбонатами.

Видобувається гідроксид алюмінію з бокситової руди в промислових умовах методом Байєра. Інші назви речовини: гідрат алюмінію, тригідрат алюмінію. 

Промислове використання гідрату алюмінію

Використовується речовина дуже широко:

 • Сировина для вироблення глиноземних виробів: вогнетривкої цегли, міцної кераміки тощо.
 • Проміжний продукт, реактив, у виробництві алюмінію, та похідних алюмінію, як оксид алюмінію. З останнього виробляють рубіни для потреб лазерної техніки.
 • Сировина для виробництва скла і глазурі.
 • Вогнезахисна добавка для пластикових та гумотехнічних виробів.
 • Активний інгредієнт у фармацевтичних препаратах для лікування шлунково-кишкових розладів.
 • Наповнювач, абсорбент та стабілізатор в косметичній продукції.
 • Полірувальний та очищувальний засіб, що може застосовуватися при виготовленні штучного мармуру чи виробів з оніксу.
 • Антипірен та наповнювач у фарбах, лаках, полімерах, каучуках та силіконах для поліпшення їхніх хімічних властивостей.
 • Важлива сировина для вироблення коагулянтів, які використовують для очищення води: сульфату алюмінію, алюмінату натрію та гідроксихлориду алюмінію. Також може застосовуватися в очищені води як адсорбент, що видаляє забруднення, або як осаджувач, що утворює нерозчинні сполуки.

Унікальні властивості гідроксиду алюмінію 

 • Має широкі можливості для використання речовини в промислових цілях завдяки універсальності.
 • Поліпшує характеристики матеріалів, знаходячись в їхньому складі, наприклад, знижуючи їх займистість чи водонепроникність.
 • Ефективно використовується в очищенні води. 

Інструкції з безпечного використання речовини

Гідрат алюмінію належить до четвертого класу небезпеки, тобто належить до речовин з найнижчим рівнем небезпеки. Він не вибухає, не горить, не є отруйним, і навіть вважається безпечним для навколишнього середовища й людини. Але його аерозольні частки можуть викликати подразнення шкіри, очей, органів дихання та слизових оболонок. Тож у цехах, де накопичується багато пилу від речовини, треба дотримуватися заходів безпеки:

 • використовувати спеціальний одяг, рукавиці й захисні маски для захисту шкіри, обличчя, органів дихання та очей;
 • зберігати сипучу речовину в багатошарових мішках чи герметичній тарі;
 • облаштувати приміщення засобами контролю вмісту шкідливих речовин у повітрі;
 • обладнати цех припливно-витяжною вентиляцією та аспіраційною системою.

Часті питання про гідроксид алюмінію

Як отримати гідрат алюмінію?

Найпоширеніший спосіб отримання речовини — методом Баєра із природної руди алюмінію, що називається бокситом. Цей спосіб передбачає розчинення сировини в розчині аміаку або гідроксиду натрію під тиском і високою температурою. В результаті виходить розчин, який піддається подальшій фільтрації та обробці. 

В чому універсальність гідроксиду алюмінію?

Цей матеріал поводиться по-різному, в залежності від стану (гель чи порошок) та зовнішніх умов (температура, інші речовини): може бути реактивом, антипіреном, наповнювачем, стабілізатором, адсорбентом чи очищувачем. 

Чи може гідрат алюмінію, що використовується у косметиці, фармацевтиці, зокрема у вакцинах, чи мийних засобах викликати подразнення або чинити канцерогенну дію?

Токсичність цієї речовини вивчається давно, але ще не отримано жодного наукового підтвердження негативного впливу на організм людини у складі різних продуктів. Токсичним є тільки аерозольний вплив  пилу гідрату алюмінію, коли він знаходиться у твердому стані. Тож треба просто дотримуватися рекомендацій з безпечного використання речовини відповідно до її класу.

Де можна придбати гідрат алюмінію?

Ви можете придбати відповідну речовину на сайті ITS Water Group — сучасному центрі виробництва реагентів широкого спектра застосування. Першокласна команда центру має великий досвід хімічного вдосконалення і надає якісні консультації клієнтам, що бажають розвивати свій бізнес за допомогою новітніх технологій. 

Тож якщо у вас є питання щодо використання, придбання чи доставлення гідрату алюмінію, без вагань звертайтеся до фахівців сайту і гарантовано отримаєте те, що шукаєте!

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here