Як встановити протиковзні стрічки

0
13

Безпечне пересування в громадських і приватних приміщеннях є дуже важливим аспектом. Особливо це стосується тих місць, де поверхня може стати слизькою, наприклад на сходах, у виробничих чи складських приміщеннях, в басейні та лазні. На таких територіях значно підвищується ризик падіння, що може призвести до серйозних травм. Використовуючи протиковзні захисні стрічки, можна ефективно підвищити безпеку та комфорт відвідувачів та працівників.

Які існують види протиковзних стрічок

Залежно від потреб і умов використання можна вибрати наступні види захисних стрічок:

  • Самоклейні стрічки — прості в установці, не вимагають застосування спеціальних інструментів. Стрічки такого виду бувають різних кольорів, що дозволяє підібрати певний відтінок, який відповідатиме естетичному вигляду поверхні.
  • Накладні стрічки — часто використовуються на зовнішніх поверхнях, де погодні умови можуть вплинути на довговічність покриття. Вони більш міцні та забезпечують краще зчеплення.
  • Фотолюмінесцентні стрічки — ідеальний варіант для поверхонь в місцях з поганим освітленням. Їх добре видно в темряві, що підвищує безпеку переміщення.

Протиковзна стрічка є одним з найпростіших і надійних способів гарантувати безпеку переміщення людей на слизьких поверхнях. Це важливо в громадських місцях — офісах, школах, державних установах та місцях з високою прохідністю.

Як правильно укладати захисні протиковзні стрічки

Поверхня, яку необхідно обклеїти, повинна бути очищеною, знежиреною і висушеною. Також необхідно слідкувати, щоб робоча температура була не менше +10°C. Тому для забезпечення високої якості виконання робіт процес обклеювання краще здійснювати у весняно-літній період. Щоб видалити пил, жир, мастила та інші забруднення можна застосовувати знежирювальні, мийні засоби та розчинники.

Якщо поверхня обклеювання є рівною і міцною, то нанесення стрічок можна виконати на такій поверхні без додаткових підготовчих робіт. Нерівні та пористі поверхні необхідно попередньо заґрунтувати. Це необхідно зробити у випадках обклеювання:

  • чистого та шпакльованого бетону;
  • пофарбованого бетону з нерівною поверхнею;
  • пористих поверхонь.

Ґрунтовку на поверхню слід наносити тонким шаром. Щоб зробити це акуратно, зону наклеювання з обох боків можна захистити малярною стрічкою. Після цього треба дати ґрунтовці повністю висохнути.

Нанесення стрічки слід проводити в такій послідовності:

  1. Відріжте від рулону смужку необхідної довжини та закругліть її кути.
  2. Зніміть захисну підкладку та розшаруйте смужку, намагаючись не торкатись руками клейового шару.
  3. Поступово знімайте підкладку і при відкриванні клейового шару притискайте стрічку до поверхні.
  4. Ретельно розгладьте стрічку гумовим валиком, починаючи від центру до країв.

При укладанні еластичної та формованої стрічки наклеєне покриття слід простукати м’якою гумовою киянкою, приділяючи особливу увагу краям. Щоб додатково захистити покриття від вологи рекомендується використати крайовий герметик. В цілях підвищення міцності приклеювання не можна допускати попадання води на покриття протягом 24 годин після укладання стрічки.

Слизькі поверхні є проблемою багатьох територій. Вони можуть бути дуже небезпечними, особливо для дітей і людей похилого віку. На щастя, є простий спосіб ефективно захистити слизькі зовнішні та внутрішні поверхні за допомогою протиковзних стрічок. Придбати якісні протиковзні захисні стрічки можна, звернувшись в компанію NanoMarket.

 

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here