Дніпрян запрошують на презентацію циклу короткометражних фільмів «Незламні»

0
53


31 травня о 18:00 в музеї «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» (пр. Дмитра Яворницького 16) відбудеться презентація циклу короткометражних фільмів «Незламні».

Запрошуємо на презентацію циклу документальних фільмів “НЕZЛАМНІ”, яка відбудеться 31 травня о 18:00 у Музеї АТО (вул. Дмитра Яворницького, 16). Це три коротких документальних фільми про жінок, які пройшли пекло полону. Вони потрапили до рук бойовиків незаконних військових формувань за активну проукраїнську позицію та допомогу українським військовим.

Героїні пережили приниження, знущання, тортури, і навіть показові розстріли, але не зламалися і сьогодні продовжують допомагати ветеранам, переселенцям, полоненим та цивільним заручникам, свідчать у міжнародних судах та хочуть змінити життя країни на краще.

Це – Ірина Довгань, відома в Україні волонтерка, Анна Гуцулка, художниця та громадська активістка та Анна Ільющенкова, колишня медсестра батальйону «Донбас». У фільмі не просто зображені три непересічні долі, за ними – понад три тисячі колишніх полонених, які потребують захисту держави, зокрема, офіційного статусу та соціально-правової підтримки.

Мета проекту – надати полоненим можливість бути почутими та нагадати про тих, хто досі лишається у полоні: 118 людей на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, 73 політв’язня та 24 військовополонених моряка – у застінках Кремля.

Після перегляду запланована жива дискусія з героїнями фільму та правозахисниками.

Проект реалізує ГО «Правозахисна група СІЧ» за підтримки документалістів з New media advocacy project (Нью-Йорк) та Інституту з висвітлення війни та миру.

Довідка: ГО «Правозахисна група «СІЧ» надає фахову безоплатну юридичну допомогу постраждалим від збройної агресії на Сході країни, зокрема, колишнім полоненим. З 2014 на захист полонених подано понад 100 скарг до Європейського Суду з прав людини. Юристи організації брали участь у розробці законопроекту на захист полонених, який досі так і не прийнятий.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here