У Дніпрі відкрили виставку «Масовий голод 1946-1947 рр. у Радянській Україні»

0
72


У 9 залі історичного музею відкрита фотодокументальна виставка «Масовий голод 1946-1947 рр. в Радянській Україні». Факт повоєнного голоду довгий час ігнорувався та замовчувався комуністичним керівництвом, аж до розпаду СРСР. Щодо цієї трагедії використовувались поняття «роки повоєнної розрухи», «тимчасово важкого життя населення СРСР».

Із здобуттям Україною незалежності, помітними стали зміни у сприйнятті та висвітленні подій 1946-1947 рр. Відбулось розсекречення низки таємних документів, що об’єктивно довели присутність голоду на теренах України, реалістично показали становище українців у цей період і викрили винуватців тих важких часів. Виставка розкриває причини післявоєнного голоду в Україні, показує життя різних верств населення у ці роки та наслідки катастрофи. Особливу увагу виставки приділено ролі керівництва СРСР І УРСР в призведенні громадян до голодної смерті.

Виставка є спільним проектом Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» Український інститут національної пам’яті. Підготовлена на матеріалах центральних, галузевих та регіональних архівів усієї України.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here