Бізнес на бур’янах: як можна заробити на кульбабі

0
441


На українських бур’янах, виявляється, можна робити непоганий бізнес. Це дешево і сердито: головне найти клієнтів. Олександр Шумейко знайшов і тепер він директор компанії “Добротрав”, яка вирощує та збирає лікарські трави. Алтея, ехінацея, валеріана – засіяно 20 гектарів, беруть і у нас, і за кордоном ось уже років зо три. Не гребує підприємство скуповувати різнотрав’я і у людей, а потім збувати дрібним та середнім європейським трейдерам – вони і є основними покупцями Олександра.

Саме своєю базою постачальників і клієнтів він пишається найбільше. Його трави успішно конкурують із єгипетськими, китайськими, чилійськими, індійськими, албанськими, польськими, болгарськими.

“На кінцевих покупців вийти набагато важче, бо на порядок вище вимоги по якості сировини та документальному підтвердженню цієї якості. У 2015-2016 роках основні мої клієнти були в Україні. З 2017 року основним напрямком продаж став експорт. Загалом ринок лікарських рослин України досить невеликий і за кордоном набагато більший асортимент позицій затребуваний і як правило ціни вищі. Хоча є позиції, які в Україну імпортуються, і на них ціни в Україні вищі, ніж за кордоном”, – розказав директор компанії “Добротрав” Олександр Шумейко agronews.ua.

Вирощувати трави складно – треба знати сільськогосподарські нюанси, процес біології лікарських рослин, а от збирати й продавати – може будь-хто, каже Олександр. Втім, доведеться попотіти: праця заготівельника досить виснажлива. До того ж, треба почитати і навчитися правильно сушити трави, щоб їх не побила міль й потім не довелося червоніти перед покупцями.

«Якщо людина готова багато працювати, у неї є 1-2 вільних горища (для сушки); в неї є у радіусі 2-5 кілометрів багато рослин, на які є попит; у неї є якийсь транспортний засіб, щоб привозити рослини на сушку – то за літо можна заробити кілька десятків тисяч гривень. Якщо людина просто “романтично” налаштована до лікарських рослин, бо це так класно, екологічно і вона не готова багато й важко працювати, то, скоріш за все, ніякого заробітку вона не отримає», – говорить Олександр Шумейко.

Заготували, далі торгувати – для цього треба мати певний оборотний капітал і розбиратись у якісних параметрах сировини. А головне мати декілька клієнтів, бо якщо одному не підійде, то щоб завжди можна було продати іншому. Щодалі попит на українські трави зростатиме, бо у світі користуватися екологічними рослинами модно. Тож, замість качатися на шовкових лугах, можна взяти косу і як мінімум підзаробити.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here