132 укриття закладів освіти Дніпропетровщини придатні до використання: перевірки тривають

0
40


Протягом 2023 року спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальними підрозділами по області проведено 147 обстежень найпростіших укриттів у закладах освіти, з яких 132 на сьогодні є придатними для використання за призначенням. Інші укриття після доведення до санітарно-гігієнічних вимог будуть обстежені повторно. Про це Відкритому розповіла головна спеціалістка ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Маргарита Малишева.

Обстеження укриттів у закладах соціальної сфери області, зокрема і в закладах освіти почали проводитися спеціалістами Держпродспоживслужби ще з липня 2022 року. Так, протягом 2022 року по Дніпропетровській області здійснено 1182 комісійні обстеження найпростіших укриттів. Зокрема, у закладах загальної середньої освіти, закладах дошкільної освіти, інтернатних, професійно-технічних навчальних закладах, лікувально-профілактичних закладах та інших об’єктах соціальної сфери. У ході обстежень спеціалістами Держпродспоживслужби надані рекомендації щодо поліпшення умов з облаштування укриттів, в тому числі, в частині дотримання санітарних вимог.

“Загалом, оцінюючи стан укриття, яке може використовуватися у разі небезпеки, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області у межах своєї компетенції та повноважень надають консультативно-методичну допомогу суб’єктам господарювання щодо неухильного дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, дезінфекційного режиму, створення безпечних і здорових умов праці та відпочинку, а також здійснення інших заходів, спрямованих на запобігання захворюванням, отруєнням, травмам, забрудненню навколишнього середовища тощо” – зазначає Маргарита Малишева.

Серед основних порушень, які встановлюють спеціалісти Держпродспоживслужби області:
незадовільний санітарний стан самих приміщень: пошкоджене оздоблення стін підлоги, незадовільне утримання приміщень (тріщини, пліснява, пошкодження оздоблення, забрудненні поверхні тощо);
відсутність умов для дотримання особистої гігієни;
невідповідність площі приміщення нормативній площі на одну людину;
несправність освітлювальних приладів; недостатнє забезпечення медичними засобами, засобами для здійснення волого прибирання, дотримання дезінфекційного режиму тощо.

З метою детальнішого ознайомлення з вимогами стосовно облаштування найпростіших укриттів саме у закладах освіти слід користуватися Рекомендаціями щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти (лист ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2).

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальних управлінь продовжують здійснювати обстеження найпростіших укриттів з метою визначення їхньої придатності для використанням за призначенням.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here