Районам Дніпропетровщини передали станції Starlink

0
31


Дніпропетровщина отримала 50 станцій Starlink. Вони від партнерів з Польщі. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак передав супутникове обладнання керівникам районів. На місцях пристрої розподілять між Пунктами незламності для забезпечення їх потужним Інтернетом. Це дасть змогу мешканцям регіону залишатися на зв’язку попри можливе знеструмлення.

«Розподілили 50 станцій Starlink між районами. Обладнання від іноземних партнерів з Варшави. Воно для підтримки зв’язку у Пунктах незламності. Щоб кожен з мешканців регіону за будь-яких умов міг повідомити рідним та близьким, що з ним все гаразд, – сказав голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. – Така допомога підтримує нашу життєдіяльність. Дякуємо їм за це».

Пристрій легкий у використанні. Достатньо підключити його до живлення і слідувати автоматичним налаштуванням. Після – маєте потужний Інтернет.

«За використання станцій Starlink сплачує польська сторона. Для українців вони безкоштовні. Є встановлені ліміти по трафіку, але їх достатньо, щоб залишатися онлайн та бути в курсі новин», – пояснив заступник голови Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

У Кам’янському районі кілька десятків Пунктів незламності. Куди поїдуть отримані пристрої, вже визначилися.

«У нас є Пункти незламності, які розраховані на 400 – 1000 мешканців. Встановимо обладнання там, щоб забезпечити безперебійним зв’язком якомога більшу кількість людей», – поділився голова Кам’янської районної військової адміністрації Олег Гапіч.

Радіють станціям і в Перещепинській громаді.

«Starlink надали небайдужі з Польщі, аби родичі українців, які туди виїхали, мали змогу постійно тримати зв’язок зі своїми близькими, незалежно від блекаутів. Тож після повноцінного підключення цієї техніки у ЦНАПі, на базі якого й працює пункт незламності, можна буде отримувати зазначену допомогу. Наразі там є стабільний зв’язок wi-fi, тож люди можуть звертатися», – прокоментував міський голова Перещепиного, представник «Слуги Народу» Ярослав Цвіркун.

Супутникове обладнання надав варшавський Інститут телекомунікацій – Національний дослідний інститут та БФ «+380». Отриманню гуманітарної допомоги сприяло Міністерство цифрової трансформації України.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here