Як цифровізують Дніпропетровщину

0
9
Close up of businessperson presenting in plam cloud computing concept
Дніпропетровська область – лідер цифрової трансформації. Вже третій рік поспіль регіон очолює всеукраїнський рейтинг від Мінцифри: його складають на основі 8-ми ключових показників.

Оцінюють, зокрема, цифрову освіту та розвиток адмінпослуг, інституційну спроможність та впровадження режиму «без паперів». Чому важливо цифровізувати освітній процес? Які послуги будуть доступні мешканцям у 2024 році? Що зміниться у ЦНАПах? На ці питання в ефірі програми «Шах і мат» на телеканалі «Відкритий» відповів заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Іван Начовний.

За його словами, одним із ключових показників індексу цифрової трансформації стала наявність швидкісного інтернету в укриттях на базі навчальних закладів. У співпраці з Мінцифрою цю потребу в області закрили на 100% – безперебійний зв’язок учням забезпечують за допомогою 231 роутера.

«Сьогодні навчання у наших школах відбувається у різних формах: і дистанційно, і очно. Кожен заклад по-своєму підлаштовується під нові виклики, але наявність укриттів – це те, що обʼєднує їх усіх. В укриттях учні повинні мати безкоштовний Wi-Fi без обмеженого доступу, аби залишатися на звʼязку із рідними і у будь-який момент повідомити їм, що вони у безпеці. До цієї програми приєднуємо також дошкільні заклади та заклади медичної сфери. Вже завершили такий проєкт у бібліотеках: загалом більше 200 роутерів передано по області. У сучасному середовищі кожна людина повинна мати доступ до інформації – навіть у найвіддаленіших куточках регіону».

Упродовж навчального року 2023-2024 у закладах освіти і науки України запровадять електронний документообіг. На Дніпропетровщині перейти на цифрову версію можна вже зараз: так, з електронними щоденниками та журналами активно працюють 95% освітніх установ. «По-перше, це знижує кошторисні витрати на папір та друковані матеріали. По-друге – це зручно з точки зору контролю батьками своїх дітей, а також вчителями документації. Можна обрати для себе будь-яку платформу: наразі їх працює 5, усі дозволяють підключитися та отримати базові версії кількох документів безкоштовно. Кожна школа може придбати й додаткові об’єми програмних продуктів, аби мати ще більше можливостей для комунікації з учнями та батьками», – зазначає Іван Начовний. Оцінювати рівень цифровізації відтепер будуть і в громадах: на Дніпропетровщині реалізується проєкт Мінцифри, який отримав назву Індекс цифрової трансформації громад. Він включатиме до 100 показників, які розподілені на декілька блоків – економічний розвиток, освітній розвиток, громадське середовище, інституційна спроможність тощо.

«Задача цього індексу – показати самій громаді шляхи розвитку, а також залучити міжнародних партнерів до реалізації необхідних громаді проєктів. Немає чого соромитися, якщо громада знаходиться на початковому етапі цифровізації: це означає, що вона має потенціал та має куди рухатися», – наголошує заступник голови ДніпроОДА. Область досі втримує статус лідера з кількості відкритих ЦНАПів: на сьогодні це вже 75 офісів. За минулий рік вони надали громадянам близько 1,5 млн послуг. Серед нововведень – проєкт «Я – Ветеран», комплексний сервіс для українських захисників. «Загалом маємо близько 220 точок доступу: це і центральні офіси, і територіальні підрозділи, і відокремлені робочі місця, які впроваджуються у старостатах. Завдяки інноваційному сервісу «Я – Ветеран» будь-яку послугу державного, регіонального чи місцевого рівня захисник може отримати у єдиній точці входу. Розуміємо, що ЦНАП є саме тим місцем, де людина бачить ставлення держави до себе», – розповідає Іван Начовний. З початку року в області з’явилося ще 5 мобільних валіз: офісів на колесах для маломобільних верств населення.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here