ЄБРР надає кредит Дніпру, щоб у місті впоралися з напливом біженців

0
16


Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит у розмірі 25 мільйонів євро Дніпру для розв’язання проблем з напливом біженців.

Про це йдеться в офіційному повідомленні ЄБРР 4 липня.

“Кредит допоможе забезпечити безперебійне надання життєво важливих муніципальних послуг у місті, яке зазнало напливу біженців внаслідок війни”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Дніпро – четверте за величиною місто України з населенням близько мільйона осіб. Проте за останні місяці ця цифра ще більше зросла внаслідок постійного напливу внутрішньо переміщених осіб.

“З початком війни місто стало природним пунктом призначення для біженців через свою роль головного економічного центру на південному сході України”, – зазначають в ЄБРР.

Водночас Дніпро та його ключові комунальні підприємства серйозно постраждали від війни й з усіх сил намагаються підтримувати повсякденне функціонування.

“Надзвичайні кошти забезпечать безперервне надання комунальних послуг зростаючому населенню міста. Таким чином, вони заповнять прогалину, створену складною економічною ситуацією в країні, коли місцеві кредитори не в змозі забезпечити таке середньострокове фінансування”, – зазначають в ЄБРР.

Нагадуємо:

Це вже друге місто за кілька місяців, яке отримало підтримку ліквідності після Львова наприкінці минулого року.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Лише у 2022 році він спрямував 1,7 млрд євро та мобілізував ще 200 млн євро підтримки від фінансових установ-партнерів.

Банк зобов’язався надати Україні фінансування у розмірі 3 млрд євро до кінця 2023 року.

Основна увага ЄБРР зосереджена на підтримці “реальної” економіки України – підтримці енергетичної та продовольчої безпеки, а також торгівлі, життєво важливої інфраструктури та приватного сектору.

У червні 2021 року Дніпро приєднався до флагманської програми ЄБРР зі сталого розвитку міст “Зелені міста ЄБРР”, ставши її 49-м членом.

Ще на початку великої війни ЄБРР засудив російське вторгнення в Україну та закрив свої офіси в Росії та Білорусі.

Джерело: epravda.com.ua

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here