На Дніпропетровщині протезували врятовану віслючку

0
10


На Дніпропетровщині протезували віслючку, яка через осколкове поранення втратила частину кінцівки. Скривавлену тварину з Сіверська, що на Донеччині, вивезли військові. Ветеринарна лікарка Наталія Козак розповіла Суспільному: поранену тварину привезли у березні цього року. З-під обстрілів хотіли врятувати і її малюка.

“Дивилися дронами – не знайшли, й військові сказали що він загинув скоріш за все. Копито трималося буквально на шкурці на одній. Ніхто точно не знає що там сталося, може на міну наступила чи шось таке”, – сказала ветлікарка. З того моменту вона живе в реабілітаційному центрі для тварин на території сироварні, каже її співзасновниця Євгенія Молчанова. Назвали віслючку Мамулею. Тварина перенесла декілька операцій, а реабілітація триває і досі.

“Більше ніж вісім місяців затягувалася рана. Була не одна операція: залишалися ще осколки, ми їх витягали, встановлювали апарат Ілізарова, було не сприйняття, треба було знімати, ми думали що вона не виживе після цього”, – розповіла Євгенія Молчанова.

Про віслючку дізналися ветеринари з США та Австралії. Вони займаються протезуванням слонів. Консультувалися, розказала Наталія, декілька місяців. Спочатку — зробили зліпок. Далі — готовий пластмасовий протез відправили до США, а звідти до України. Він складається з двох частин. “Це такий чобіток, який надягається зверху на ніжку, а це безпосередньо сам протез. Тут велосипедна шина з гірського велосипеда, тобто їй не слизько, комфортно ступати і якщо ця частина буде зношуватись — тут проблем нема її замінити”, – пояснила ветеринарка Наталія Козак.

За словами Наталії, в Україні це перший випадок протезування свійської тварини. “Ми так довго чекали цей момент, коли ми їй одягнули протез, вона просто розвернулась та побігла. Ми подумали “То все?”, але насправді то найбільше щастя, що вона побігла на поля”, – розповіла Євгенія Молчанова. Як проходить реабілітація віслючки — спостерігають іноземні та українські ветеринари, розказала Наталія Козак. Якщо вона пройде успішно — в майбутньому такі протези створюватимуть й іншим свійським тваринам по всій Україні.

Джерело: vesti.dp.ua

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here