Релігійні війни в Україні: як перейти до ПЦУ

0
53


Триває чотириста чотирнадцята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави. Коли рф вже «загрузла» у війні з Україною на порядок денний вийшла релігійна тематика. Головні події зі звільнення від УПЦ відбуваються в столиці, Хмельниччині та Львівщині. Наразі вже є перші зсуви на цьому питанні і на Дніпропетровщині, а саме в Дніпрі, пише 056.ua

Цього разу рф знову не знайшла нічого кращого, як скористатися досвідом радянського союзу під час другої світової війни. Наразі інформаційна операція на релігійному ґрунті покликана, з одного боку, об’єднати під релігійним прапором народи рф для досягнення цілей «сво», а з іншого – звинуватити Україну в релігійній нетерпимості та розв’язати всередині нашого суспільства ворожнечу на релігійному ґрунті.

Головним інструментом російської гібридної війни на релігійному ґрунті була обрана Українська православна церква московського патріархату (УПЦ мп).

Вже є достовірним фактом те, що УПЦ мп є підпорядкованим кремлю елементом російської православної церкви (рпц) в Україні. Її адепти надавали підтримку вторгненню росії в Крим і на Донбас у 2014 році, а в 2022-му російські солдати використовували храми УПЦ мп як військові склади, гарнізони та навіть бойові позиції. Митрополит УПЦ мп П. Лебідь не приховував свої зв’язки з росією, неодноразово ображав релігійні почуття українців та закликав молитися за московського патріарха.

Дійсно дивно, що на чотириста тринадцяту добу досі залишаються ті, хто відвідує УПЦ під керівництвом московських попів. Вони навіть мають російське громадянство, це показало нещодавно опубліковане розслідування Української правди. Почнемо з того, як протистояти цьому і не підігрувати рупору кремля.

Чому акція протесту та мітинг не кращий варіант

Акції протесту під час воєнного стану заборонені. Масові заходи під час воєнного стану можливі лише за виключних обставин і тільки за умови їх письмового погодження.

Організація мирних зборів, мітингів, походів та демонстрацій, а також спортивних, освітніх, культурно-просвітницьких, релігійних, розважальних і видовищних масових заходів можлива лише за виключних обставин і тільки за умови їх письмового погодження.

Для цього організаторам цих заходів необхідно звертатися за погодженням до виконавчих органів міських, селищних і сільських рад не пізніше, ніж за 5 робочих днів до дня проведення заходу.

У повідомленні організатор заходу має зазначити: дату проведення, час початку та тривалість мирного зібрання; мету проведення; місце або маршрут; очікувану кількість учасників; ПІБ організатора та відповідальної особи; інформацію про намір встановлення тимчасових споруд та використання звукопідсилювальної техніки.

При цьому організатори цих заходів мають забезпечити дотримання громадського порядку учасниками масового заходу, наявність засобів першої медичної допомоги, обов’язкове дотримання Правил пожежної безпеки та залучення пожежно-рятувальних підрозділів.

У разі повітряної тривоги необхідно негайно припинити масовий захід, сповістити про повітряну тривогу учасників та забезпечити їхню евакуацію.

Як відомо рф не має нічого святого і тим паче, коли вокористовують релігію у знищенні українців. Перед Великоднем завжди є більший ризик ударів по релегійним установам. Данні попередження завжди з’являться напередодні великих свят. Це одна із причин, чому не слід влаштовувати акції під церквами РПЦ.

Наразі з’ являється інформація від редакторки місцевої газети «Колос» на Черкащині Ірини Рогової з заявою про те, що заступник голови Звенигородської райдержадміністрації Олександр Дубовий забороняє місцевим газетам публікувати будь-які критичні статті про «Українську православну церкву Московського патріархату».

Той стверджує, що діє в межах законодавства, а статті розпалюють релігійну ворожнечу в країні.

Макети газет надсилають на вичитку до адміністрацій за законом про режим воєнного стану.

Як вам такі чиновники? Працюють на русскій мір та РПЦ? На перший погляд так може здатися. Але наразі прорахунок йде на декілька кроків наперед. Зараз не на часі розпалювати людей на релігійному питанні. Так, РПЦ не місце в Україні, але все необхідно робити на правовому полі. Уникаючи силового зіткнення. Як показав досвід подібних акцій в інших регіонах України, до них залучаються “тітушки”. Саме вони провакують людей до силових зіткнень. Напередодні Великдня, хто знає до яких засобів вони можуть опуститися. Повторюємо, що у рф нічого святого не має, особливо, коли досягти цілей по захопленню України їм не вдається.

Як вдіяти правильно у цій ситуації?

Найголовніше, що можливо зробити – це ігнорувати УПЦ МП і не ходити на служіння до московських попів.

Повертаючись до ситуація на Дніпропетровщині. Наразі у Дніпрі пропонують заборонити діяльність УПЦ (МП) на території міста. Відповідне звернення з’явилось в єдиній системі місцевих петицій. До кінця збору підписів залишилось 87 днів.

Автор петиції зазначає, що УПЦ (МП) – ворожа до України колабораціоністська організація, яка де-факто виконує роль структурного підрозділу ФСБ в Україні.

Також в тексті зазначається, що співробітники СБУ провели ряд обшуків храмів УПЦ та знайшли в них проросійську літературу, листування з “московськими кураторами” та паспорти рф.

“Функціонування ворожої церкви, яка виконує пропагандистські, шпигунські та інші підривні завдання ворога, – це загроза національній безпеці України. Станом на березень 2023 року, згідно з соціологічними опитуваннями, понад 60% українців підтримують заборону цієї організації на території України”, – написано у петіції.

Крім цього, йдеться про те, що Дніпровська міська рада як представницький орган територіальної громади Дніпра не має повноважень забороняти діяльність тієї чи іншої юридичної особи на території міста і УПЦ МП має бути ліквідована державою на національному рівні. Автор пише, що Дніпровська міська рада повинна діяти в межах і в спосіб повноважень, передбачених законом.

Мерії Дніпра зокрема пропонують наступне:

прийняти звернення до Верховної Ради України із проханням розглянути та підтримати законопроєкт про заборону діяльності московської церкви в Україні;
розірвати з УПЦ (МП) будь-які договори на оренду земельних ділянок чи іншого землекористування;
розірвати будь-які договори на оренду рухомого або нерухомого комунального майна;
розірвати договори комунального обслуговування та надання комунальних послуг;
розірвати інші договори та рішення, якими УПЦ МП надано права на користування комунальним майном, землею, послугами тощо.
заборонити будь-яким комунальним підприємствам, установам та організаціям укладати договори з УПЦ (МП);
зупинити розгляд та зняти з розгляду усі проєкти рішень щодо передачі УПЦ (МП) будь-яких земельних ділянок в оренду, у постійне користування тощо;
прийняти рішення про мораторій на розгляд проєктів рішень про передачу земельних ділянок територіальної громади міста Дніпра у користування РПЦ.

Довідка.

З моменту повномасштабного вторгнення окупаційна влада примусово перевела на користь УПЦ мп щонайменше 26 культових споруд Православної церкви України (ПЦУ), вбила або захопила щонайменше 29 священнослужителів або релігійних лідерів, а також навмисно зруйнувала щонайменше 13 релігійних об’єктів. До того ж російська окупаційна влада ліквідує богослужіння українською мовою. Також стало відомо, що рпц планує відправити на окуповані території України своїх священників, а патріарх кирило закликав священнослужителів «мобілізувати» парафіян, щоб вони збирали гроші, речі та продукти для окупантів. Ба більше, СБУ повідомила про підозру російському протоієрею київської єпархії УПЦ мп а.ткачову. Це він закликав російських солдатів вбивати українців та наносити релігійні написи на російські снаряди, які агресор використовує для ракетних ударів по українських містах. До речі, московський клірик виявився випускником факультету спецпропаганди військового інституту міністерства оборони срср у москві.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here