У разі підриву ЗАЕС, значна частина Дніпропетровщини може стати зоною відчуження

0
76


Російські окупанти замінували ставок-охолоджувач Запорізької атомної електростанції. У разі його підриву більшість Дніпропетровської області може стати радіоактивно зараженою територією. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на інтерв’ю керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова у телемарафоні «Єдині новини».

«По-перше, ЗАЕС знаходиться під тимчасовим контролем окупаційних військ. І правда у тому, що знищивши дамбу Каховської ГЕС, вони порушили нормальне надходження води до охолоджувачів, які працюють на Запорізькій АЕС. По-друге, що набагато страшніше, за цей час ЗАЕС було додатково заміновано. А найстрашніше – заміновано саме охолоджувач», – сказав керівник ГУР МО.

За словами Кирила Буданова, якщо росіяни виведуть охолоджувач із ладу шляхом підриву, то виникнуть великі проблеми. Як видно з діаграми, у випадку вибуху реакторів і викиду радіоактивних речовин в атмосферу, в зону відчуження – 30 000 кв. км – потрапляє, зокрема, майже половина Дніпропетровської області, крім Дніпра та північних районів Лівобережжя. У зоні потенційного зараження радіоактивними опадами знаходяться 2 мільйони квадратних кілометрів – практично вся Україна, половина Білорусі, майже всі південно-західні області Росії, вся Молдова, всі країни Чорноморського басейну, частини Угорщини та Словаччини. Відповідаючи на запитання, чи він пов’язує заяву президента США Джо Байдена про те, що росіяни можуть застосувати ядерну зброю, з тим, що відбувається на ЗАЕС, Буданов відповів – “ні”.

“Особисто я б не пов’язував. Вважаю, що ці фактори між собою не пов’язані абсолютно. Ми тут із вами говоримо про різні речі: ризик застосування ядерної зброї – одна, а штучна техногенна катастрофа – інша”, – пояснив Кирило Буданов.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here