Захиснику з Дніпра вперше в Україні провели операцію з вживлення протезу в кістку

0
10


Захиснику з Дніпра Ігорю Крупнову вперше в Україні провели остеоінтеграцію – операцію з вживлення протезу в кістку. Про це повідомляє “Наше місто”.

Автомобіль Ігоря під час виконання бойового завдання на Херсонщині підірвався на двох протитанкових мінах, чоловік залишився без обох ніг і ледве вижив. Він переніс близько 10 операцій та став першим пацієнтом в історії української медицини, якому вживили протези прямо в кістки. Наразі Ігор проходить реабілітацію у Львові і вже міцно стоїть на своїх нових ногах.

Ігор Крупнов – підприємець. У Дніпрі він має бізнес з будівництва та обслуговування плавальних басейнів, яким він займається вже 25 років. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він разом із дружиною був на Заході України. Ігор відправив дружину до Бельгії, а сам поїхав до військкомату.

“У мене є бойовий досвід. Я воював в Афганістані, був у спецназі. Це зіграло свою роль, насамперед, у психологічному плані. Тому що людина, яка пройшла через війну, знає, як свистять кулі над головою і вибухають міни. У резервній роті відновив забуті навички, трохи повчився методик сучасної війни у ветеранів АТО і з травня 2022 року я вже був на передовій, на південній ділянці фронту”, – розповідає чоловік.

Під час виконання бойового завдання джип, у якому перебував Ігор, його комбат та начальник батальйону у зв’язку, наїхав на протитанкові міни. Від вибуху він одразу знепритомнів. Подальшу історію знає зі слів побратимів: його машина підлетіла в повітря понад 10 метрів, приземлилася на дах і спалахнула. Комбат не вижив, а зв’язківець отримав два компресійні переломи хребта, через 5 місяців відновився, і його відправили назад до підрозділу. Ігор прийшов до тями вже у Львові, де лікарі вирішили ампутувати йому ноги. Чоловік переніс 8 операцій.

Ігор у реабілітаційному центрі «Незламні» перебуває вже понад півроку. Чоловік зізнається, що операції давалися йому дуже важко. Безмежний нескінченний біль, від якого опускалися руки.

“Пам’ятаю, що коли запропонували остеоінтеграцію, яку мав робити австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс – хірург, який зробив уже до 500 таких операцій у всьому світі, настрій у мене був дуже пригнічений. Це було напередодні Дня Святого Миколая. Мені зробили чергову операцію, і йшлося про те, що доведеться ампутувати праву ногу вище коліна, але він сказав, що збережемо, і вже 20 грудня зібрав мені праве коліно. Я був дуже радий і, хоч і трохи сумнівався, погодився на остеоінтеграцію. “Вистачить на неї сил. Думав, вже поставлю звичайні протези. Бачив, що хлопці ходять зі звичайними протезами, значить, і я ходитиму. І, нарешті, дав згоду. Поставив лікарям одну умову, щоб одразу робили дві ноги”. ліву ногу робили 40 хвилин, а праву – дві години. Тяжка була операція, велика крововтрата, але все завершилося хепі-ендом. На другий день вже міг стояти на ногах. – поділився захисник.

Остеоінтеграція – це нова для нашої країни методика. Згідно з нею, під час операції частина протезу імплантується прямо в кістку. А після загоєння та відновлення підганяють штучну стопу. Це найкращий спосіб протезування для людей, які втратили обидві ноги. Оскільки остеоінтегруючий протез, на відміну від класичного, більш мобільний та функціональний. Він дає можливість не просто ходити, а й відчувати поверхню під штучними стопами.

Наразі Ігор вже досить впевнено ходить, навіть водить автомобіль. Чоловік дуже задоволений протезами. На нього чекає ще місяць реабілітації, а потім військово-лікарська комісія.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here