Причини появи шрамів після прищів і методи їх позбавлення

0
22

Прищі – це проблема буквально кожної людини, адже вона не обходить стороною нікого. Вони з’являються не тільки в дитинстві і в перехідному періоді, але навіть у дорослих в 40 або в 50 років. І якщо сьогодні вилікувати прищі – досить просте завдання, тому що є багато хороших засобів, то позбутися шрамів і рубців на спині та обличчі буде складніше.

В цій статті ми розглянемо причини того, чому з’являються прищі і як позбутися шрамів від них. Висипання доставляють чимало турбот, тому що вони часто болючі, а після себе залишають рани на шкірі. Особливо, якщо їх видавлювати. А після з’являються сліди, які вимагають лікування.

Причини появи шрамів після прищів

Прищі – це червоні і болючі висипання на обличчі, які часто з’являються в зовсім несподіваних місцях – на лобі або на носі. А тому хочеться якомога швидше їх позбутися, тобто просто видавити. Тільки з’являється нова проблема – шрами і рубці.

Коли прищ видавлюють, лопається кровоносна судина і рвуться волокна колагену, а ділянка залишається забрудненою. Це говорить про те, що запальний процес не тільки не зупиняється, а починає розвиватися ще сильніше. Щоб надалі прибрати пошкодження, організм починає виробляти рубцеву тканину. Так і з’являються шрами і вони називаються атрофічними рубцями.

Чи з’явиться на місці прища шрам, залежить від багатьох факторів:

 • сила і глибина запального процесу;
 • індивідуальні особливості шкіри;
 • якість догляду за шкірою обличчя в цей час.

І якщо шрам не залишиться, то темний слід після прища точно буде. Такий шкірний дефект довго не проходить. У продажу є багато кремів і мазей, які допоможуть і висипання підсушити, і ранки загоїти, і швидше прибрати їх наслідки.

Причин же появи самих прищів теж дуже багато:

 • порушення в роботі ендокринної та гормональної системи;
 • погана робота сальних залоз;
 • захворювання органів шлунково-кишкового тракту;
 • перехідний період у підлітків;
 • стреси;
 • в наслідок потовщення ороговілого шару дерми.

Як позбутися шрамів і рубців?

Багато людей довгий час не звертають увагу на те, що після прищів залишаються певні сліди. Якщо нічого не зробити, шрами і рубці залишаться з Вами на все життя, і з ними вже буде неможливо щось зробити.

Для початку необхідно відвідати косметолога, який проведе різні процедури. В даному випадку потрібно якісно чистити дерму, щоб вона швидше оновлювалася і не з’являлося нових висипань.

Також потрібно дотримуватися і таких простих правил:

 • дотримуватися дієти. Як відомо, солодощі провокують появу проблем зі шкірою. Сюди ж відносяться копчені, жирні, гострі продукти, солодка газована вода;
 • в домашніх умовах можна застосовувати різні продукти для догляду за шкіряним покривом, які підходять під тип Вашої дерми. Це можуть бути м’які гелі, пілінги, маски, креми і інше;
 • у Вашому арсеналі обов’язково повинні бути засоби з SPF-захистом. Проблемна шкіра цього дуже потребує.

Краще попередити проблему, ніж потім довго її лікувати. Адже від рубців і шрамів не позбутися без спеціальних процедур, як лазерне шліфування, хімічні пілінги.

Dnepr.com

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here