Як постраждалі від війни можуть отримати безкоштовну правову допомогу на Дніпропетровщині

0
6


Норвезька рада у справах біженців з 2014 року надає всебічну підтримку постраждалим від війни. Робота Східного офісу поширюється на Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку та Донецьку області – регіони, де тривають бойові або прифронтові дії. Одним із напрямків роботи є юридична підтримка.

Про це Відкритому розповів керівник департаменту “Інформування, консультування та правова допомога” Східного офісу представництва норвезької ради у справах біженців в Україні Роман Гаврилов.

Торік у липні за підтримки Європейського союзу у м. Дніпро відкрили Центр з надання правової допомоги. Він розташовується на проспекті Дмитра Яворницького, 72б.

“У Дніпровський центр за допомогою можуть звертатися як люди, що переїхали до міста, так і мешканці області, що постраждали від обстрілів. Звичайно, звертатися також можуть і мешканці інших регіонів. Серед основних питань, які ми допомагаємо вирішувати, це допомога у відновленні втрачених документів, доступ до юридичних послуг, компенсація за зруйноване або пошкоджене майно, встановлення фактів смерті, народження та інші питання. Це проблеми, які стали системними після ескалації війни у лютому 2022 року. Разом з тим, опинившись у складній ситуації, люди часто не знають, як діяти. Вся наша юридична підтримка надається виключно на безоплатній основі. Спеціалісти Норвезької ради у справах біженців також займаються питаннями доступу до державних або інших сервісів, який обмежений через війну. Наприклад, особа проживала на непідконтрольній уряду України території, і настав час їй оформлювати пенсію, але весь стаж у трудовій, яка залишилась там. Для того, щоб оформити все належним чином, людині треба самі факти підтвердження, що вона дійсно працювала визначену кількість років. У такому випадку наші юристи допомагають навіть у судовому порядку, робимо запити у різні реєстри для того, щоб людині допомогти отримувати пенсію в повному розмірі, на законних засадах, з усіма наявними для цього підставами”, – розповідає Роман Гаврилов. Юристи Центру з надання правової допомоги у Дніпрі регулярно проводять виїзні консультації.

Протягом минулого року здійснили 16044 індивідуальні консультації, надали 465 сервісів з правової допомоги – це судові справи та заяви до місцевих органів. Також провели групові сесії, які відвідали 3053 особи. Отже, якщо ваше майно пошкоджене чи знищене обстрілами або через війну ви втратили документи, то отримати безоплатну правову підтримку можна у Центрі юридичної допомоги.

Він працює по буднях за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 72б, з 09:00 до 17:00. Телефон гарячої лінії: 0 800 302 007. Viber для отримання консультування: (067) 829-44-35.

Посилання на наш Telegram-канал: dneprcomchannel

ЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here